Zamknij

Zamów rozmowę
Zapytaj o produkt


Imię i nazwisko

Adres email

Telefon *

Wiadomość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zamów rozmowę

Lloyd’s

Od 2010 r. iExpert.pl znalazł się w gronie zaledwie 5 firm w Polsce, które spełniły wyśrubowane wymagania i zyskały status Coverholder at Lloyd’s of London.

Kim jest Coverholder? To lokalny przedstawiciel Lloyd’s zajmujący się tworzeniem własnych produktów ubezpieczeniowych i posiadający pełnomocnictwa do przyjmowania ubezpieczeń w imieniu syndykatów Lloyd’s, czyli podmiotów udzielających ubezpieczeń.

Lloyd’s to najstarsza instytucja ubezpieczeniowa na świecie, o ponad 300-letniej historii. Lloyd’s nie jest jednym z wielu towarzystw ubezpieczeniowych, znanym nam wszystkim. Jest jedynym w swoim rodzaju rynkiem, na którym brokerzy przedstawiają ryzyka swoich klientów, negocjując osobiście warunki ich ubezpieczenia. Rynek ten gromadzi przedstawicieli Lloyd’s z 200 krajów na całym świecie.

Dealing room

A wszystko zaczęło się bardzo niepozornie, bo od londyńskiej kawiarni pana Edwarda Lloyd’sa, będącej miejscem spotkań armatorów statków, którzy szukali osób skłonnych ubezpieczyć ich towary.

Dziś w Lloyd’s (już w futurystycznej siedzibie na miarę XXI wieku) można ubezpieczyć właściwie wszystko – od strun głosowych śpiewaka operowego, przez nogi gwiazdy piłki nożnej, po wazę z dynastii Ming. Oczywiście większość ubezpieczeń dotyczy bardziej prozaicznych rzeczy, jak obiekty, maszyny, procesy biznesowe oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, umożliwiające efektywne prowadzenie działalności gospodarczej i zawodowej.

rakieta Lloydsa

Lloyd’s to przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo. Wypłaty odszkodowań gwarantowana jest przez specjalną strukturę zwaną „łańcuchem bezpieczeństwa”. Składa się on z trzech grup funduszy, które umożliwiają sprawne zaspokojenie największych nawet roszczeń. Skuteczność tego rozwiązania potwierdziła się podczas najbardziej ekstremalnych wydarzeń ostatnich lat, jak huragan Katrina, czy zamach na World Trade Center, gdzie Lloyd’s był większościowym ubezpieczycielem. W 2011 r. po katastrofalnym tsunami w Japonii Lloyd’s w ciągu 48 godzin wypłacił odszkodowania na sumę 6,6 mld jenów.

Potwierdzeniem stabilności finansowej jest wysoka ocena, jaką Lloyd’s otrzymał od agencji ratingowych. W dobie globalnego kryzysu, gdy ocena tych instytucji decyduje o być lub nie być międzynarodowych instytucji finansowych, a nawet państw, trudno o lepszą rekomendację.

ocena ryzyka


[close]
POZWÓL NAM SIĘ WYKAZAĆ !

Wybierz dowolne ubezpieczenie zawodowe lub prywatne, które kupiłeś poza iExpert.pl i podaj datę wygaśnięcia (wystarczy miesiąc).

Na miesiąc przed wygaśnięciem ubezpieczenia postaramy się wykazać!

Zawsze warto sprawdzić, by nie przepłacić.

MAM POLISY, KTÓRE WYGASAJĄ
polisa wygasa
polisa wygasa
polisa wygasa
polisa wygasa
polisa wygasa

wybierz przynajmniej jedną polisę

KONTAKT DO MNIE

Podaj kontakt do siebie abyśmy mogli przedstawić Ci naszą konkurencyjną ofertę.

 

Proszę uzupełnić wymagane pole.

Uzupełnij wszystkie dane kontaktowe

Nieprawidłowy adres e-mail

Nieprawidłowy numer telefonu

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych*

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia.
Na miesiąc przed wygaśnięciem wybranego ubezpieczenia skontaktujemy się
i przedstawimy naszą ofertę.
NIE PRZEPŁACAJ - SPRAWDŹ!