Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej instruktora i trenera

Ubezpieczenie chroni trenera i/lub instruktora sportów (w sumie 20 dyscyplin) w razie nieumyślnego spowodowania wypadku lub urazu doznanego przez zawodnika czy uczestnika kursu.

Polisa zapewnia wypłatę odszkodowania poszkodowanemu, a także pokrycie kosztów zniszczonego sprzętu. Wysokie sumy gwarancyjne, od 100 tys. zł do 2 mln zł, dają gwarancję pokrycia całości kosztów. To szczególnie istotne ze względu na wysokie ryzyko wypadku podczas szkoleń z trudnych i wymagających dyscyplin sportowych. Często zachowanie procedur bezpieczeństwa nie wystarczy, a odpowiedzialność finansowa może być bardzo kosztowna. To instruktor odpowiada za życie i zdrowie swoich podopiecznych podczas kursu.

Na kontuzje i urazy narażeni są także sami instruktorzy. Dlatego ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć o ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W razie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu zostanie wypłacone odszkodowanie, nawet 500 tys. zł. Ubezpieczyć można się zarówno jako osoba fizyczna, jak i prowadząca działalność gospodarczą. Do wyboru wariant z ochroną na terenie Polski lub na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie prowadzone są treningi i kursy.

Wśród dodatkowych rozszerzeń: szkody wyrządzone pracownikom ubezpieczonego, szkody powstałe w wynajmowanym, dzierżawionym lub leasingowym sprzęcie oraz w rzeczach kursantów przyjętych na przechowanie. Polisa zapewnia więc kompleksową ochronę dla instruktorów wielu dyscyplin sportowych, chroniąc ich przed wypłatą odszkodowania z własnej kieszeni oraz brakiem środków finansowych w razie urazu lub kontuzji.

Niska składka

już od 54 zł za rok ochrony – taka sama składka niezależnie od liczby wybranych dyscyplin.

W opcji ubezpieczenie NNW

dodatkowa możliwość wykupienia polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w korzystnej cenie.

Wysoka suma gwarancyjna

szeroki zakres sum gwarancyjnych OC od 100 tys. zł do 2 mln zł i NNW do 500 tys. zł

Praktyczne rozszerzenia

rozszerzenie zakresu o terytorium całego świata, szkody wyrządzone pracownikom oraz o szkody powstałe w rzeczach ruchomych.

Płatność w ratach

możliwość płatności nawet w 4 ratach bez dodatkowych kosztów

Sprawdzony ubezpieczyciel PZU

ochronę gwarantuje sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Klaudia Jasińska

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

16 listopada 2020
Warto wiedzieć

Ubezpieczenie od utraty dochodu w czasie epidemii

Niezdolność do pracy spowodowana wypadkiem lub chorobą może doprowadzić do utraty płynności finansowej firmy i obciążenia domowego budżetu. Ryzyko wzrasta w obecnej sytuacji epidemicznej. Przed taką sytuacją można się zabezpieczyć, wybierając ubezpieczenie od utraty dochodu, które działa również w razie zachorowania na covid-19.
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
20 stycznia 2020
Aktualności

iExpert po raz czwarty Strategicznym Partnerem PZU

Podczas IV Kongresu Multiagentów PZU iExpert czwarty rok z rzędu został wyróżniony prestiżowym tytułem Strategicznego Partnera PZU - Misja Sukces wypełniona.
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
Tagi: brak

Sprawdź jak oceniają nas Klienci