Warto wiedzieć

About Adam Kaszubski

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Adam Kaszubski has created 8 blog entries.
25 lutego 2019
Warto wiedzieć
Po raz pierwszy KNF wydał zakaz prowadzenia BUP za braki formalne
Zgodnie z zapowiedzią z połowy 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi surowszy nadzór nad biurami usług płatniczych.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
10 września 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
7 zasad jak wybrać pakiet medyczny
Prywatne pakiety zdrowotne gwarantujące dostęp do prywatnej opieki medycznej są coraz popularniejszym sposobem zapewnienia sobie dostępu do specjalistów i badań diagnostycznych bez kolejek.  Poznaj 7 prostych zasad jak wybrać odpowiedni pakiet i na jakie kryteria zwrócić uwagę, by właściwie dopasować ochrony do swoich potrzeb. A wybór spośród kilkudziesięciu ofert dostępnych na rynku nie jest łatwe.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
10 grudnia 2015
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Polisa zdrowotna czy abonament medyczny oto jest pytanie…
Temperatura za oknem spada gwałtownie więc sezon chorobowy w pełni. Kolejki do lekarza są coraz dłuższe, terminy coraz dalsze. To często motywacja do decyzji o wykupieniu prywatnej opieki lekarskiej. Znużeni sytuacją publicznej służby zdrowia dalibyśmy wszystko żeby być obsłużonym szybko i profesjonalnie. Większość z nas jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, że wybór między abonamentem medycznym a ubezpieczeniem medycznym nie jest taki prosty. Czym więc różnią się te dwa rozwiązania? Pozornie różnice są znikome. W obu przypadkach płacimy za dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w prywatnych placówkach medycznych.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
26 listopada 2015
Warto wiedzieć
Szkody rzeczoznawcy, czyli dlaczego warto być ubezpieczonym.
Rzeczoznawca powinien zawsze zgłosić ubezpieczycielowi możliwość powstania szkody od razu po otrzymanej informacji, że została wniesiona przeciwko niemu sprawa do sądu. Umowa ubezpieczenia nie zawiera informacji dotyczących przedawnienia roszczenia - te kwestie są regulowane przez przepisy Kodeksu Cywilnego. O tym, że warto je znać przekonało się dwóch Rzeczoznawców, którzy do ostatniej chwili czekali ze zgłoszeniem roszczenia ubezpieczycielowi i czekała ich niemiła niespodzianka - roszczenia się przedawniły... Znając polską rzeczywistość, sprawy sądowe ciągną się latami a bieg roszczenia nie.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
26 listopada 2015
Warto wiedzieć
Roszczenia wobec pośredników nieruchomości. Przykłady szkód.
Rzetelność, profesjonalizm czy dokładność w pracy to ważne cechy, którymi powinien kierować się każdy pośrednik nieruchomości. Jednakże wiemy, że życie różnie się układa. Czasem nawet zachowując najwyższą staranność można popełnić błąd. Wtedy warto mieć ubezpieczenie zawodowe OC, które pozwoli nam pokryć szkody popełnione w pracy. Poniżej prezentujemy kilka przypadków z życia pośrednika wziętych ku przestrodze.  
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
5 listopada 2015
Warto wiedzieć
Wspólnik ze spółki cywilnej musi posiadać ubezpieczenie rzeczoznawcy majątkowego
Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC zawodowego rzeczoznawców majątkowych, dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie rzeczoznawstwa. Nadal pojawia się jednak wiele pytań dotyczących obowiązkowego OC. Najwięcej wątpliwości budzi, chyba najbardziej popularna forma prowadzenia działalności wśród rzeczoznawców, tj. spółka cywilna – a konkretnie konieczność posiadania ubezpieczenia zawodowego przez wspólników.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
31 grudnia 2013
Dla mediów
Kontakt dla mediów
Mariusz Stelmach e-mail: mariusz.stelmach@iexpert.pl tel. 22 646 42 42 wew. 625 kom. 608 065 848
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
5 września 2013
Dla mediów
Pierwsze ubezpieczenie OC dla biur usług płatniczych
Firma iExpert.pl, jako pierwsza oferuje polisę OC dla biur usług płatniczych. Ubezpieczenie przygotowane zostało wspólnie z Concordia TUW. Dla biur to szansa na szybkie zawarcie polisy, wymaganej przez KNF do dalszego prowadzenia działalności.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski