Ubezpieczenie utraty dochodu inżyniera budownictwa

Ubezpieczenie utraty dochodu w PZU zapewnia wypłatę świadczenia w sytuacji trwałej lub czasowej niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą. Ubezpieczyć może się każdy inżynier budownictwa, który nie ukończył 65 roku życia, niezależnie formy wykonywania zawodu. Oferta skierowana jest zarówno do osób prowadzących własną działalność gospodarczą, jak i wspólników spółek oraz osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub zlecenie. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę świadczenia pieniężnego od pierwszego lub trzydziestego pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego, w zależności od wybranego wariantu.

Ubezpieczenie działa na prostych warunkach. Złożenie wniosku nie wymaga ankiety medycznej, a ochrona działa już od następnego dnia. Nie występuje żaden okres karencji. Do wyboru trzy sumy gwarancyjne, 60 tys. zł, 120 tys., 180 tys. zł. Wybór sumy nie zależy od poziomu dochodów. Świadczenie wypłacane jest w przypadku nieobecności w pracy powyżej 30 dni z powodu choroby lub wypadku, udokumentowanej zwolnieniem lekarskim. Do wyboru są dwa warianty wypłaty świadczenia, od 1 dnia lub 31 dnia niezdolności do pracy. Ubezpieczenie działa także w przypadku trwałej niezdolności do wykonywania zawodu. Wtedy wysokość odszkodowania jest gwarantowana sumą ubezpieczenia.

Wypłata świadczenia w razie czasowej niezdolności do wykonywania zawodu

nawet 537 zł dziennie w przypadku choroby lub wypadku.

Rok ochrony już od 226 zł

wysokość składki uzależniona jest od wybranej sumy gwarancyjnej i wariantu wypłaty ubezpieczenia.

Działa w razie niezdolności do pracy w zawodzie

wypłata świadczenia także wtedy, gdy uszczerbek na zdrowiu jest niewielki, ale uniemożliwia czasowe wykonywanie zawodu.

Szeroki zakres ochrony

obejmuje również sytuacje, gdy niezdolność do pracy powstała w skutek uprawiania sporów wysokiego ryzyka.

Trzy sumy ubezpieczenia do wyboru

wybór według własnych potrzeb, 60 tys. zł, 120 tys. zł, 180 tys. zł

Sprawdzone towarzystwo

ochrona gwarantowana przez największego polskiego ubezpieczyciela PZU SA.

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Sylwester Wyrostek

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

17 marca 2020
Warto wiedzieć

Ubezpieczenie utraty dochodu w okresie epidemii koronawirusa

Kryzysowa sytuacja, w której obecnie się znajdujemy wywołuje pytania o zakres ochrony ubezpieczeniowej w stanie zagrożenia epidemicznego i panującej pandemii. Czy ubezpieczenie utraty dochodu działa również w przypadku zachorowań spowodowanych koronawirusem? Zgodnie z zakresem, ochrona obejmuje również zachorowania na COVID-19, niezależnie od ogłoszonej sytuacji wyjątkowej. Ubezpieczenie utraty dochodu może być więc zabezpieczeniem dla osób, którym choroba uniemożliwi wykonywanie zawodu.
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
12 listopada 2021
Aktualności

Tytuł Strategicznego Partnera PZU po raz piąty dla iExpert

To już 5 rok z rzędu, gdy PZU - największy ubezpieczyciel w tej części Europy - zalicza naszą firmę do wąskiego grona swoich Strategicznych Partnerów. Od samego początku, gdy przyznawana jest ta nagroda, za każdym razem odbieramy statuetkę.
Redaktor
Czytaj więcej »
Tagi: brak