Ubezpieczenie utraty dochodu adwokata

Ubezpieczenie utraty dochodu w PZU zapewnia adwokatom wypłatę świadczenia w razie wypadku lub choroby, które uniemożliwią im wykonywanie zawodu. Niezdolność do pracy może być czasowa lub trwała. Świadczenie zostanie wypłacone od pierwszego lub 31 dnia zwolnienia, w zależności od wybranego wariantu.

Oferta ma proste warunki. Podstawą wypłaty świadczenia jest nieobecność w pracy spowodowana wypadkiem lub chorobą, udokumentowane zwolnieniem lekarskim powyżej 30 dni. Nie obowiązuje okres karencji i nie jest wymagana ankieta medyczna. Ochrona zaczyna działać już od następnego dnia od złożenia wniosku. Suma ubezpieczenia nie jest uzależniona od poziomu dochodów rocznych. Wybór sumy gwarancyjnej można dostosować do własnych potrzeb.  Wypłata świadczenia zależy od wybranego wariantu, od 1 dnia lub 31 dnia niezdolności do pracy.

Uwaga! Zakres ochrony ubezpieczenia obejmuje również zachorowania w czasie ogłoszonej epidemii i panującej pandemii. W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, świadczenie zostanie wypłacone także w razie zachorowania na COVID-19 na takich samych warunkach jak w przypadku każdej innej choroby.

Rekompensata utraty dochodu w sytuacji niezdolności do pracy

nawet 537 zł dziennie z powodu choroby lub wypadku (czasowa niezdolność do pracy).

Niska składka – od 226 zł za rok ochrony

najlepsza dostępna na rynku oferta biorąc pod uwagę stosunek ceny do zakresu świadczeń.

Dotyczy niezdolności do pracy w swoim zawodzie

świadczenie jest wypłacane, gdy ubezpieczony nie może wykonywać swojego zawodu. Oznacza to, że ubezpieczony otrzyma świadczenie także w przypadku niewielkiego uszczerbku na zdrowiu, który uniemożliwi mu czasowo wykonywanie zawodu.

Szeroki zakres ochrony

działa także w razie zachorowania w okresie panującej epidemii oraz w sytuacji, gdy niezdolność do wykonywania pracy nastąpi w wyniku wypadku podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Do wyboru 3 sumy ubezpieczenia

60 tys. zł, 120 tys. zł, 180 tys. zł, suma gwarancyjna dopasowana do potrzeb.

Sprawdzone towarzystwo

ochronę gwarantuje największy polski ubezpieczyciel PZU SA.

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Milena Dynus

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

14 września 2021
Warto wiedzieć

Jak chronić swoje finanse na wypadek poważnych zachorowań? Poznaj nowe rozwiązanie

Każda przerwa w pracy to ryzyko obniżenia lub utraty zarobków, zwłaszcza jeśli powodem jest długotrwała choroba i wiążące się z nią powikłania. To właśnie wtedy dodatkowe środki na leczenie i rehabilitację są najbardziej potrzebne. Jak zapewnić sobie wsparcie finansowe w takiej sytuacji?
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
20 stycznia 2020
Aktualności

iExpert po raz czwarty Strategicznym Partnerem PZU

Podczas IV Kongresu Multiagentów PZU iExpert czwarty rok z rzędu został wyróżniony prestiżowym tytułem Strategicznego Partnera PZU - Misja Sukces wypełniona.
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
Tagi: brak