Obowiązkowe ubezpieczenie OC rzeczoznawcy majątkowego

Ubezpieczenie dostępne jest w ramach oferty PZU dla PFSRM. Obowiązkowe OC skierowane jest do przedsiębiorców i firm zajmujących się rzeczoznawstwem majątkowym. Ochroną objęte są wszystkie osoby zatrudnione na etat lub umowę zlecenie. Ubezpieczenie można rozszerzyć o ubezpieczenie nadwyżkowe i biegłego sądowego (dotyczy działalności jednoosobowych). W przypadku firm obowiązek można rozszerzyć o ubezpieczenie nadwyżkowe. A wszystko na jednaj polisie. 

Najniższa składka na rynku

Dostaniesz już od 133 zł za rok ochrony.

Rabat 50% na OC biegłego

Składając wniosek jednocześnie z OC obowiązkowym rzeczoznawca zapłaci tylko połowę składki za OC biegłego.

Szeroki wybór sum gwarancyjnych

Do wyboru jest klika sum gwarancyjnych od 25 tys. do 1 mln euro.

Praktyczne rozszerzenia ochrony

W ramach OC dobrowolnego można zwiększyć sumę ubezpieczenia aż do 10 mln zł oraz objąć ochroną podwykonawców, dokumentację rzeczoznawcy oraz wycenę środków trwałych i ekspertyzy techniczne.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Możliwość wykupienia OC osoby sporządzającej świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Gwarancja wypłaty odszkodowania

można wykupić prawo ubezpieczyciela do regresu tzn. wykluczenie roszczeń PZU SA wobec ubezpieczonego w razie szkody, która nastąpiła w wyniku rażącego niedbalstwa.

Oferta specjalna: dla Klientów, którzy prowadzą zarówno działalność rzeczoznawcy majątkowego jak i pośrednika lub zarządcy nieruchomości, przygotowaliśmy 10% zniżki na każdą kolejną polisę wykupioną w iExpert.pl.

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Lidia Machalska

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

Obowiązkowe OC rzeczoznawcy majątkowego

Nie wszystkie czynności rzeczoznawców majątkowych są objęte ochroną z OC obowiązkowego!

Większość działań rzeczoznawców majątkowych związanych jest z przygotowywaniem operatu szacunkowego. Istnieje jednak szereg innych czynności, które zlecane są rzeczoznawcom ze względu na ich wiedzę i doświadczenie. Nie wszystkie z nich objęte są ochroną z obowiązkowego OC zawodu.

Zakres obowiązkowego ubezpieczenia rzeczoznawców określony został w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów. Obowiązkowe OC rzeczoznawcy majątkowego obejmuje określanie wartości nieruchomości (a także maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością) oraz sporządzanie opracowań i ekspertyz dotyczących m. in. rynku nieruchomości, efektywności inwestowania w nieruchomości i wyceny nieruchomości.

Jeśli jednak rzeczoznawca majątkowy podejmuje się ekspertyzy technicznej budynku, zajmuje się kontrolą inwestycji lub dokonuje wyceny środków niskiej wartości, które nie są trwale związane z nieruchomością, w razie szkody ubezpieczyciel nie będzie miał podstaw do wypłaty odszkodowania z polisy OC obowiązkowej.

Są choć to czynności blisko związane z podstawowymi działaniami rzeczoznawcy, ustawodawca nie włączył ich do zakresu objętego ochroną w obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności Do pełnej ochrony zawodu potrzebne jest zatem wykupienie dobrowolnego OC rzeczoznawcy majątkowego w PZU.

19 kwietnia 2023
Warto wiedzieć

Jest alternatywa dla chorobowego z ZUS, poznaj ubezpieczenie utraty dochodu

Aby zyskać prawo do świadczenia z ZUS w czasie choroby, przedsiębiorca może opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe. Ten dobrowolny element ubezpieczenia społecznego jest jedną z możliwości zabezpieczenia od czasowej niezdolności do pracy.
Anita Trochimiuk
Czytaj więcej »
12 listopada 2021
Aktualności

Tytuł Strategicznego Partnera PZU po raz piąty dla iExpert

To już 5 rok z rzędu, gdy PZU - największy ubezpieczyciel w tej części Europy - zalicza naszą firmę do wąskiego grona swoich Strategicznych Partnerów. Od samego początku, gdy przyznawana jest ta nagroda, za każdym razem odbieramy statuetkę.
Redaktor
Czytaj więcej »
Tagi: brak