Ubezpieczenie utraty dochodu rzeczoznawcy majątkowego

Ubezpieczenie utraty dochodu w PZU zapewnia rzeczoznawcom majątkowym zabezpieczenie finansowe w razie choroby lub wypadku, które uniemożliwią im wykonywanie pracy zawodowej. Z oferty mogą skorzystać zarówno rzeczoznawcy prowadzący własną działalność gospodarczą, jak i zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub zlecenie. Świadczenie wypłacane jest od pierwszego lub trzydziestego pierwszego dnia czasowej niezdolności do pracy, a także w przypadku trwałej niezdolności do wykonywania zawodu.

Przystąpienie do ubezpieczenia nie wymaga ankiety medycznej. Nie obowiązuje też okres karencji – ochrona działa już od następnego dnia od złożenia wniosku. Warunki ubezpieczenia są bardzo proste. Świadczenie jest wypłacane w przypadku czasowej niezdolności do pracy, trwającej powyżej 30 dni i poświadczonej zwolnieniem lekarskim. W zależności od wybranego wariantu, środki wypłacane są od 1 lub 31 dnia zwolnienia. W przypadku trwałej niezdolności do pracy wypłata odszkodowania jest gwarantowana sumą, na jaką zostało zawarte ubezpieczenie.

Świadczenie nawet od pierwszego dnia zwolnienia

do 537 zł dziennie w razie czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku.

Rok ochrony – już od 226 zł

szeroki zakres świadczeń w atrakcyjnej cenie.

Działa w razie niezdolności do pracy w zawodzie

nawet przy niewielkim uszczerbku na zdrowiu, który uniemożliwi czasowe wykonywanie zawodu.

Działa w razie choroby lub wypadku

także w przypadku niezdolności do pracy na skutek wypadku podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Suma gwarancyjna niezależna od poziomu dochodów

do wyboru trzy sumy gwarancyjne: 60 tys. zł, 120 tys. zł, 180 tys. zł

Gwarancja sprawdzonego towarzystwa

największy polski ubezpieczyciel PZU SA.

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Iwona Pawelec

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

18 stycznia 2022
Warto wiedzieć

Poważne zachorowania a utrata dochodu. Jest sposób

Niezdolność do pracy w przypadku ciężkiego, długotrwałego zachorowania to jedno z największych zagrożeń jakie nam towarzyszy. Według raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń* 80% Polaków obawia się ryzyka braku pieniędzy na leczenie poważnej choroby np. nowotworu, udaru czy utraty sprawności. Dlatego często zabezpieczają się wykupując polisę na życie. Wypłata i wysokość odszkodowania warunkowana jest jednak rodzajem choroby lub wielkością uszczerbku na zdrowiu. Nie w każdym przypadku można więc liczyć na takie samo odszkodowanie. Problemem są też kwoty świadczeń, które zwłaszcza w razie poważnych schorzeń często nie są wysokie. Można wybrać jednak inny sposób zabezpieczenia. Sprawdź, jaki.
Katarzyna Nowak
Czytaj więcej »
12 listopada 2021
Aktualności

Tytuł Strategicznego Partnera PZU po raz piąty dla iExpert

To już 5 rok z rzędu, gdy PZU - największy ubezpieczyciel w tej części Europy - zalicza naszą firmę do wąskiego grona swoich Strategicznych Partnerów. Od samego początku, gdy przyznawana jest ta nagroda, za każdym razem odbieramy statuetkę.
SEO
Czytaj więcej »
Tagi: brak