Ubezpieczenie ochrony prawnej i odpowiedzialności karno-skarbowej doradcy podatkowego

Ubezpieczenie zawodowe doradców podatkowych w Uniqa przeznaczone jest dla doradców pracujących zarówno na etacie, umowie zleceniu, czy na kontrakcie. Ochrona obejmuje zwrot poniesienia przez ubezpieczonego kosztów wynagrodzenia prawnika, kosztów ekspertyz, kosztów sądowych, łącznie z należnościami dla świadków i biegłych sądowych w postępowaniu sądowym oraz kosztami postępowania egzekucyjnego lub wykonawczego, kar administracyjnych lub sądowych oraz innych kar pieniężnych, jeżeli powstały w wyniku postępowania karnoskarbowego lub karnego, kar, mandatów, grzywien i innych kar pieniężnych nałożonych przez ZUS lub PIP.

Szeroki zakres ochrony prawnej

Obejmuje kary administracyjne i sądowe oraz a także koszty prawników, ekspertyz, powołania biegłych oraz koszty postępowania egzekucyjnego lub wykonawczego.

Ochrona przed karami US

Ochrona wobec instytucji publicznych – m.in. Urzędu Skarbowego
Pozwala pokryć mandaty karno-skarbowe.

Szeroki wybór sum ubezpieczenia

Aż 10 sum do wyboru – od 50 tys. zł do 500 tys. zł.

W opcji schematy MDR

obejmuje odpowiedzialność karno-skarbową w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR).

Płatność w ratach

Składkę można opłacić w dwóch lub czterech ratach.

Sprawdzony ubezpieczyciel

Ochronę doradcom podatkowym zapewnia Uniqa

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Gabriela Kozera
14 listopada 2022
Warto wiedzieć

Roszczenie klienta lub pacjenta - jak zgłosić szkodę z OC zawodowego?

Błędy w pracy mogą zdarzyć się każdemu, ale co zrobić w sytuacji, gdy w konsekwencji błędu pojawi się roszczenie? Nie wystarczy podpisanie oświadczenia jak w przypadku samochodowej stłuczki. Procedura zgłoszenia szkody jest inna i warto ją poznać.
Anita Trochimiuk
Czytaj więcej »
8 kwietnia 2024
Aktualności

Nowy program ubezpieczeń dla członków IARP

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz PZU przedłużyli współpracę, podpisując umowę dotyczącą nowego programu przeznaczonego dla członków IARP. Nowy program ubezpieczeniowy przynosi przede wszystkim kompleksowe rozwiązania dla architektów pracujących na JDG niższe składki oraz wyższe sumy gwarancyjne. Ponownie jak dotychczas za obsługę programu ubezpieczeniowego odpowiada iExpert, zapewniając wsparcie merytoryczne dotyczące zakresu ochrony i techniczne - w procesie zawarcia ubezpieczenia.
Anita Trochimiuk
Czytaj więcej »
Tagi: #Architekt