Ubezpieczenie utraty dochodu zarządcy nieruchomości

Ubezpieczenie utraty dochodu w PZU to zabezpieczenie finansowe w razie przerwy w pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą. Oferta skierowana zarówno do zarządców nieruchomości prowadzących własną działalność gospodarczą, jak i zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub zlecenie. Ubezpieczony otrzyma świadczenie od pierwszego lub trzydziestego pierwszego dnia niezdolności do pracy, w zależności od wybranego wariantu. Działa także w razie trwałej niezdolności do wykonywania zawodu.

Wysokość świadczenia zależy od wybranego wariantu oraz sumy gwarancyjnej. Do wyboru trzy sumy gwarancyjne: 60 tys. zł, 120 zł, 180 tys. zł, niezależnie od wysokości dochodów rocznych. Proste warunki zapewniają wypłatę świadczenia w razie czasowej niezdolności do pracy, trwającej powyżej 30 dni i poświadczonej zwolnieniem lekarskim. Minimum formalności, brak ankiety medycznej. Nie obowiązuje okres karencji – ochrona działa już od następnego dnia od złożenia wniosku.

Wypłata świadczenia w razie niezdolności do pracy

nawet 537 zł dziennie w sytuacji czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku.

Atrakcyjna składka – już od 226 zł za rok ochrony

wysokość składki uzależniona od wybranego wariantu wypłaty świadczenia oraz wysokości sumy gwarancyjne, z możliwością rozłożenia na raty.

Dotyczy niezdolności do pracy w zawodzie

nawet przy niewielkim uszczerbku na zdrowiu, który uniemożliwi wykonywanie pracy w zawodzie.

Ochrona dochodu o szerokim zakresie

działa także w sytuacji, gdy niezdolność do pracy jest skutkiem uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Wybór sumy gwarancyjnej

zależny tylko od własnych potrzeb – 60 tys. zł, 120 tys. zł, 180 tys. zł

Ochronę gwarantuje PZU SA

sprawdzony polski ubezpieczyciel.

Doradca
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: Sylwester Wyrostek

Jak kupić polisę w iExpert.pl

Oblicz składkę

Złóż wniosek

Opłać pierwszą składkę

Polisę otrzymasz emailem

19 kwietnia 2023
Warto wiedzieć

Jest alternatywa dla chorobowego z ZUS, poznaj ubezpieczenie utraty dochodu

Aby zyskać prawo do świadczenia z ZUS w czasie choroby, przedsiębiorca może opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe. Ten dobrowolny element ubezpieczenia społecznego jest jedną z możliwości zabezpieczenia od czasowej niezdolności do pracy.
Anita Trochimiuk
Czytaj więcej »
8 kwietnia 2024
Aktualności

Nowy program ubezpieczeń dla członków IARP

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz PZU przedłużyli współpracę, podpisując umowę dotyczącą nowego programu przeznaczonego dla członków IARP. Nowy program ubezpieczeniowy przynosi przede wszystkim kompleksowe rozwiązania dla architektów pracujących na JDG niższe składki oraz wyższe sumy gwarancyjne. Ponownie jak dotychczas za obsługę programu ubezpieczeniowego odpowiada iExpert, zapewniając wsparcie merytoryczne dotyczące zakresu ochrony i techniczne - w procesie zawarcia ubezpieczenia.
Anita Trochimiuk
Czytaj więcej »
Tagi: #Architekt