12 sierpnia 2024
Warto wiedzieć
Na jaką sumę zabezpieczyć najbliższych, czyli jak wybrać polisę na życie?
Mówi się, że zakup ubezpieczenia na życie świadczy o dojrzałości. Ostatecznie jednym z głównych celów takiej polisy jest zabezpieczenie finansowe najbliższych na wypadek śmierci.
Nikt nie lubi terminologii ubezpieczeniowej, ale suma ubezpieczenia to jedno z kluczowych pytań, od którego warto zacząć wybór polisy. To w końcu fundamentalna sprawa - jakiej wysokości odszkodowanie otrzyma rodzina, gdyby Ciebie zabrakło.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
16 kwietnia 2024
Warto wiedzieć
Na jaką ochronę OC mogą liczyć firmy z branży OZE?
Przybywa firm trudniących się sprzedażą, montażem, serwisem instalacji OZE oraz demontażem zużytych paneli. To efekt rozwijającego się rynku alternatywnych źródeł energii. Jednak nadal nie każdy przedsiębiorca z branży OZE wie, że od ryzyka uszkodzenia mienia klienta - w tym kosztownej instalacji - można się ubezpieczyć. Jaką ochronę gwarantuje OC firm instalacyjnych i przed jakimi roszczeniami klientów może ochronić przedsiębiorcę?
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
8 kwietnia 2024
Aktualności
Nowy program ubezpieczeń dla członków IARP
Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz PZU przedłużyli współpracę, podpisując umowę dotyczącą nowego programu przeznaczonego dla członków IARP. Nowy program ubezpieczeniowy przynosi przede wszystkim kompleksowe rozwiązania dla architektów pracujących na JDG niższe składki oraz wyższe sumy gwarancyjne.
Ponownie jak dotychczas za obsługę programu ubezpieczeniowego odpowiada iExpert, zapewniając wsparcie merytoryczne dotyczące zakresu ochrony i techniczne - w procesie zawarcia ubezpieczenia.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
11 marca 2024
Warto wiedzieć
Szybsze odszkodowania za błędy medyczne i zmiana odpowiedzialności lekarza
W ostatnich dwóch latach prokuratura wszczęła ponad 5600 spraw o błędy medyczne. Dotychczas sprawy w sądach trwały latami. Nowe przepisy uprościły i przyspieszyły procedury dochodzenia roszczeń przez pacjentów i ich rodziny. Ale to nie jedyne zmiany. System pozasądowy, który działa od 6 miesięcy nie przewiduje orzekania o winie szpitala czy lekarzy. Dzięki temu zmniejsza obawy personelu medycznego co do ujawnianiem błędów i zaniedbań. Szacuje się, że w dłuższej perspektywie wpłynie na mniejszą liczbę błędów medycznych - w efekcie większe bezpieczeństwo pacjentów, ale także lekarza i szpitali.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
8 lutego 2024
Ubezpieczenie utraty dochodu
Jakie ubezpieczenie na poważne zachorowania? Porównaj trzy oferty
Według zeszłorocznego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń - polisę na życie posiadało 23,8 mln osób. Świadomi konsumenci szukają już nie tylko standardowej polisy, która zabezpieczy najbliższych w razie śmierci. Rośnie popyt na ochronę odpowiadającą na bolączki współczesności - choroby cywilizacyjne, poważne zachorowania czy długotrwałą niemożność pracy po wypadku.
Rozprawiamy się z mitem, że ubezpieczenia tego typu trzeba zawierać długoterminowo, a ich koszt jest bardzo wysoki. Na rynku są rozwiązania przystępne cenowo, które można zawierać nawet na rok.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
1 lutego 2024
Warto wiedzieć
15 nowych zawodów medycznych - ustawa regulacyjna
Ustawa o niektórych zawodach medycznych, o którą upominały się organizacje związkowe od kilkunastu lat wchodzi w życie. Porządkuje liczne zagadnienia związane z profesjami medycznymi, wprowadza definicję zawodu medycznego i wymienia, kto takim mianem może się określać.
Wśród zawodów medycznych, które objęto regulacjami są m.in.: asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny, protetyk słuchu czy technik masażysta. Łącznie na liście jest piętnaście zawodów. Część przepisów już obowiązuje, pozostałe wejdą w życie w marcu tego roku.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
23 stycznia 2024
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Pakiety medyczne ułatwiają zarządzanie własnym zdrowiem
Już niemal 4,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne - wynika z danych PIU. To wzrost o prawie 15 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.
Mimo podwyżek rośnie na pakiety chętniej decydują się osoby prywatne, które dopatrują się oszczędności w posiadaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Z pakietów medycznych nie rezygnują także firmy, które nie tylko walczą o pracownika, ale także starają się redukować absencje w pracy i prezenteizmem, czyli mniejszą wydajność pracowników podczas zachorowań.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
15 listopada 2023
Warto wiedzieć
Diagności laboratoryjni z OC zawodowym
i większą niezależnością zawodową
Diagnoście laboratoryjni mogą teraz prowadzić indywidualną praktykę jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Nowe przepisy weszły w życie przez kilkoma dniami. Na przedstawicieli zawodu nałożono też nowe obowiązki - konieczność wpisu do rejestru oraz zawarcie obowiązkowego OC zawodowego.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
19 września 2023
Warto wiedzieć
Wielozatrudnienie lekarzy a ochrona ubezpieczenia OC
Lekarz pracujący w kilku miejscach – przychodniach, szpitalach i często prowadzący własną praktykę lekarską to codzienność osób wykonujących zawody medyczne. Szacuje się, że co drugi lekarz pracuje u więcej niż jednego pracodawcy. Warto pamiętać, że obowiązkowe OC lekarza chroni cię tylko wówczas, gdy… prowadzisz własną praktykę lekarską lub pracujesz na kontrakcie. O jaką ochronę ubezpieczeniową powinni zadbać lekarze pracujący w różnych miejscach?
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk
23 lipca 2023
Warto wiedzieć
iExpert z prestiżowym tytułem Strategicznego Partnera PZU
Tytuł Strategicznego Partnera PZU trafił w ręce firmy iExpert. . Utrzymanie przez siedem kolejnych lat wymagającej pozycji strategicznego partnera to efekt ciężkiej pracy, specjalizacji i odwagi w kreowaniu nowych programów ubezpieczeniowych.
Czytaj więcej »Anita Trochimiuk