Warto wiedzieć

About Anita Trochimiuk

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Anita Trochimiuk has created 10 blog entries.
15 listopada 2023
Warto wiedzieć
Diagności laboratoryjni z OC zawodowym
i większą niezależnością zawodową
Diagnoście laboratoryjni mogą teraz prowadzić indywidualną praktykę jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Nowe przepisy weszły w życie przez kilkoma dniami. Na przedstawicieli zawodu nałożono też nowe obowiązki - konieczność wpisu do rejestru oraz zawarcie obowiązkowego OC zawodowego.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
19 września 2023
Warto wiedzieć
Wielozatrudnienie lekarzy a ochrona ubezpieczenia OC
Lekarz pracujący w kilku miejscach – przychodniach, szpitalach i często prowadzący własną praktykę lekarską to codzienność osób wykonujących zawody medyczne. Szacuje się, że co drugi lekarz pracuje u więcej niż jednego pracodawcy. Warto pamiętać, że obowiązkowe OC lekarza chroni cię tylko wówczas, gdy… prowadzisz własną praktykę lekarską lub pracujesz na kontrakcie. O jaką ochronę ubezpieczeniową powinni zadbać lekarze pracujący w różnych miejscach?
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
23 lipca 2023
Warto wiedzieć
iExpert z prestiżowym tytułem Strategicznego Partnera PZU
Tytuł Strategicznego Partnera PZU trafił w ręce firmy iExpert. . Utrzymanie przez siedem kolejnych lat wymagającej pozycji strategicznego partnera to efekt ciężkiej pracy, specjalizacji i odwagi w kreowaniu nowych programów ubezpieczeniowych.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
6 czerwca 2023
Warto wiedzieć
Jaką ochronę gwarantuje najemcy polisa OC mieszkania?
Najemcy mieszkań coraz częściej spotykają się wymogiem wykupienia dedykowanego ubezpieczenia. Nie jest to tylko formalny wymóg właścicieli mieszkań, ale przede wszystkim realna ochrona osób, które najmują nieruchomość. Polisa chroni przed wydatkami związanymi z naprawą szkód w lokalu, a odpowiednio skonstruowana - także wyposażenia należącego do lokatora. Bezdyskusyjnym jest, że mieszkanie, które jest wynajęte warto ubezpieczyć. Rosnąca świadomość właścicieli sprawia, że ten wymóg coraz częściej jest zawarty w zapisach umowy i egzekwowany przez wynajmujących. Choć nie jest to jedyna przyczyna posiadania tego rodzaju ubezpieczenia.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
19 kwietnia 2023
Warto wiedzieć
Jest alternatywa dla chorobowego z ZUS, poznaj ubezpieczenie utraty dochodu
Aby zyskać prawo do świadczenia z ZUS w czasie choroby, przedsiębiorca może opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe. Ten dobrowolny element ubezpieczenia społecznego jest jedną z możliwości zabezpieczenia od czasowej niezdolności do pracy. W przypadku dłuższej choroby lub wypadku bywa niewystarczający. Przy podobnym poziomie składek można otrzymać dwukrotnie większe świadczenie pieniężne, które umożliwi utrzymanie płynności finansowej i zapewni środki na leczenie lub rehabilitację. Zapewnia to ubezpieczenie utraty dochodu.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
4 stycznia 2023
Warto wiedzieć
Szersza ochrona w tej samej cenie. Nowości w ubezpieczeniu OC biura rachunkowego
  Dynamicznie zmieniająca się sytuacja podatkowa, nowe realia gospodarcze, szeroka pomoc publiczna skierowana do przedsiębiorstw stawia przed biurami nowe wyzwania. Wiąże się też z większą niż dotychczas odpowiedzialnością. Nowa oferta ubezpieczenia OC biur rachunkowych jest skuteczną odpowiedzią na rosnące ryzyko zawodowe – zwłaszcza w kontekście odpowiedzialności administracyjnej. W zakresie dodatkowych rozszerzeń znalazły się kary i grzywny administracyjne do 100 tys. zł oraz doprecyzowany zakres – m.in. przygotowywanie JPK, MDR i pomocy publicznej.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
14 listopada 2022
Warto wiedzieć
Roszczenie klienta lub pacjenta - jak zgłosić szkodę z OC zawodowego?
Błędy w pracy mogą zdarzyć się każdemu, ale co zrobić w sytuacji, gdy w konsekwencji błędu pojawi się roszczenie? Nie wystarczy podpisanie oświadczenia jak w przypadku samochodowej stłuczki. Procedura zgłoszenia szkody jest inna i warto ją poznać.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
5 października 2022
Warto wiedzieć
Jak zminimalizować ryzyko związane z zawodem architekta wnętrz
Zalety współpracy z architektem wnętrz można mnożyć. Zlecenie usługi aranżacji wnętrza sprowadza się do stworzenia idealnej, funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni. Praca formą, kształtem, światłem i kolorem - wiedza o materiałach, fakturach, teksturach, praktycznych rozwiązaniach sprawia, że wnętrze zyskuje odsłonę, którą ciężko osiągnąć urządzając wnętrze samodzielnie. Zdarza się jednak, że współpraca nie przebiega pomyślnie, a drobne błędy nie tylko oddalają od efektu końcowego, ale także narażają na dodatkowe koszty. Czy istnieją sposoby na zabezpieczenie klienta i architekta wnętrz?
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
10 sierpnia 2022
Warto wiedzieć
Odpowiedzialność księgowych rośnie wraz z mandatami
Rosnąca płaca minimalna wpływa bezpośrednio na wysokość mandatów karno-skarbowych. W efekcie odpowiedzialność księgowych i osób prowadzących biura rachunkowe jest większa. Zapowiadane kolejne podwyżki skutkować też będą wyższymi mandatami - z maksymalną karą nawet do 33 mln zł. Ochrona zawodu wymagana przez ustawodawcę nie obejmie tego ryzyka, ale prowadzący księgi rachunkowe mogą się zabezpieczyć decydując się na dodatkową ochronę w ramach dobrowolnych ubezpieczeń zawodu.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
14 czerwca 2022
Warto wiedzieć
Spóźniasz się z deklaracją źródeł ciepła? Możesz liczyć na wypłatę z OC zarządcy
Katalog czynności wykonywanych przez zarządców nieruchomości powiększył się. Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel i zarządca budynków wybudowanych przed 1 lipca 2021 roku, musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Kary, które grożą za brak zgłoszenia mogą być dotkliwe, zwłaszcza jeśli zarządza się wieloma nieruchomościami. Sprawdź czy będzie je można pokryć z OC zarządcy nieruchomości.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk