Zamknij

Zamów rozmowę
Zapytaj o produkt


Imię i nazwisko

Adres email

Telefon *

Wiadomość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zamów rozmowę

Inspekcja Handlowa sprawdza OC pośredników nieruchomości

Nowelizacja Ustawy o gospodarce nieruchomościami wprowadziła wymóg załączania polisy do umowy pośrednictwa oraz wyznaczyła organ uprawniony do sprawdzania polis OC pośredników. Klienci zgłaszają nam, że pojawiły się wzmożone kontrole. Jak wygląda wizyta Inspekcji Handlowej u pośrednika nieruchomości?

Blog ubezpieczeniowy. Warto wiedzieć.

Co sprawdza Inspekcja Handlowa?

Podczas kontroli dokumentów ubezpieczenia Inspekcja Handlowa sprawdza przede wszystkim obecną polisę obowiązkowe OC pośrednika nieruchomości – sam fakt jej posiadania oraz to, czy jest dołączana do umowy pośrednictwa.

Każdy nasz Klient posiada oprócz obecnej polisy Certyfikat, który może w wygodny sposób załączyć do umowy pośrednictwa. Ułatwia to spełnienie obowiązku ustawowego.

Inspekcja Handlowa może także zażądać przedstawienia polis z poprzednich lat. W iExpert.pl na życzenie Klientów przygotowujemy teczkę z kompletem dokumentów dotyczących polis zawartych za naszym pośrednictwem. Również byli Klienci mogą zgłosić się do nas w sprawie dokumentów za poprzednie lata ubezpieczenia. Zapraszamy do kontaktu:

Sylwester Wyrostek
Kom: 798 801 713
Tel: 22 100 26 29

 

Certyfikat ubezpieczebnia

 

Sankcje za brak OC pośrednika

Na pośrednika nieposiadającego ważnej polisy OC Inspekcja Handlowa może nałożyć karę w wysokości od dwu- do pięciokrotności średnich miesięcznych wynagrodzeń ustalonych dla polskiej gospodarki przez Główny Urząd Statystyczny. Co roku wysokość przeciętnego wynagrodzenia jest wyższa, zatem kary również będą rosły.

W 2018 roku minimalna kara wyniesie zatem blisko 9 tys. zł a maksymalnie może przekroczyć 22 tys. zł.

W przypadku rzeczoznawców majątkowych i zarządców nieruchomości polisę należy dołączyć także do operatu szacunkowego, umowy o sporządzenie wyceny nieruchomości oraz umowy o zarządzanie nieruchomością.

Obowiązkowe OC pośrednika nieruchomości online

W iExpert polisę niezbędną do wykonywania zawodu zgodnie z obowiązującymi przepisami kupisz w kilka minut, przez internet lub telefon. Ubezpieczenie przygotowane zostało na podstwie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 13 grudnia 2013 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej Pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Sprawdź ofertę »

 

03.07.2018 godz. 15:30
Komentarze: 0

Dodaj komentarz