Zamknij

Zamów rozmowę
Zapytaj o produkt


Imię i nazwisko

Adres email

Telefon *

Wiadomość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zamów rozmowę

Jak dobrać nadwyżkowe OC agencji ochrony do przetargu?

Podczas organizacji przetargu dla agencji ochrony jednym z podstawowych wymogów jest nadwyżkowa polisa OC. Jak dobrać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla agencji ochrony?

polisa OC agencji ochrony do przetargu

Założenia przetargu

Przystąpienie do przetargu oznacza zgromadzenie dokumentacji i zaświadczeń potwierdzających spełnienie wymogów narzuconych przez organizatora. W przypadku firm z branży ochrony jednym z podstawowych wymogów jest posiadanie polisy OC na określoną sumę gwarancyjną.

Pamiętaj: Twoja polisa obowiązkowe OC agencji ochrony chroni Cię maksymalnie na 50 tys. euro. Dlatego często do przystąpienia do przetargu niezbędne okazuje się wykupienie polisy nadwyżkowej agencji ochrony, z odpowiednią sumą.

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC zakres zdarzeń objętych ochroną jest bardzo szeroki, określony w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów z dnia 9 grudnia 2013 r. Natomiast dla ubezpieczenia nadwyżkowego każdy z ubezpieczycieli posiada inne warunki, zakres i ryzyka.

W iExpert oferujemy naszym klientom m.in. klauzulę łączącą w zakresie ochronę osób i mienia przechowywanego, kontrolowanego lub chronionego, rozszerzoną o pojazdy mechaniczne. (przeczytaj więcej o OC nadwyżkowym >>)

polisa OC agencji ochrony do przetargu

Agencje ochrony biorące udział w przetargu powinny wybrać polisę OC, która nie tylko posiada odpowiednio wysoką sumę gwarancyjną, ale także taką, która w razie wystąpienia szkody pozwoli na wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia.

Jak dobrać właściwą nadwyżkową polisę OC agencji ochrony, która zapewni realną ochronę i upewni organizatora przetargu, że posiadamy właściwe ubezpieczenie?

 

Najważniejsze informacje, na które należy zwrócić uwagę przed wykupieniem polisy, to:

  • zakres ochrony
  • katalog wyłączeń
  • franszyza (udział własny)

Odpowiedni zakres ochrony

Dla ubezpieczycieli ochrona parkingu, placu budowy czy korzystanie w ramach działalności z usług podwykonawców to dodatkowe, odrębnie wyceniane ryzyka. Jeżeli przedmiotem przetargu jest szeroki katalog czynności, musimy uwzględnić to, wybierając ubezpieczenie z odpowiednim zakresem.

Suma gwarancyjna to nie wszystko

Zdarza się, że choć agencja wykupi polisę na 3 mln zł, poszczególne ryzyka posiadają własne limity. W praktyce oznacza to, że w niektórych przypadkach odpowiedzialność ubezpieczyciela nie będzie działać do pełnej sumy. W razie roszczenia, które przekroczy wskazany limit (np. 100 tys. zł), agencja będzie musiała pokryć różnicę (a więc całość szkody minus 100 tys.) z własnego majątku.

Wyłączenia, czyli sytuacje, w których polisa nie działa

Każdy dokument OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, posiada listę sytuacji, w których ubezpieczyciel nie pokryje szkód. Zapoznanie się z nimi przed wykupieniem ubezpieczenia to konieczność. Koniecznie sprawdź, czy wyłączenia wymienione przez ubezpieczyciela w OWU nie stoją w sprzeczności z zakresem działań, jakie obejmuje przetarg.

Udział własny w ubezpieczeniu

Kolejną pułapką dla agencji ochrony mogą być tzw. franszyzy zawarte w ubezpieczeniu. Może to być zarówno udział własny (franszyza redukcyjna) – wypłacone odszkodowanie pomniejszane jest o wcześniej ustaloną wartość procentową lub kwotową, jak i franszyza integralna – czyli sytuacja, w której ubezpieczyciel przyjmuje na siebie odpowiedzialność od określonej kwoty roszczenia.

Pamiętaj: przy wyborze nadwyżkowego OC agencji ochrony warto poświęcić czas na gruntowną analizę warunków i nie skupiać się jedynie na doborze oczekiwanej przez kontrahenta sumy gwarancyjnej.

 

Poznaj ofertę »

Nie masz pewności, jakiej ochrony potrzebujesz?

Skontaktuj się z nami, pomożemy dobrać zakres!

Klaudia Jasińska
Kom: 882 102 255
Tel: 22 100 26 01

291

 

25.04.2018 godz. 14:31
Komentarze: 3
  1. XPirate 07:45 28 kwietnia 2018

    Dlatego te wczorajsze hołdy przed żydostwem przyprawiały mnie o mdłości. Jak to, kurwa, możliwe, że narody, które same poniosły takie straty ciągle się przed żydostwem kajają, uznają tę ich upiorną uzurpację bycia pierwszorzędnymi, jedynymi wręcz ofiarami II wojny światowej? Moje stanowisko w tej sprawie jest takie: skoro żydostwo tak sprawę stawia, to ja na święty, bo żydowski, holokaust SRAM I SZCZAM. Niech spierdalają, gówno mnie on obchodzi, ani mnie wzrusza, ani ziębi. online viagra

Dodaj komentarz


Jak wliczyć polisę w koszty?

Zostaw swój adres e-mail i odbierz darmowy e-book, w którym wyjaśniamy krok po kroku księgowanie dokumentów ubezpieczenia.

Zawód:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Powered by WordPress Popup