Pierwsze program ubezpieczeń dla fizjoterapeutów

Zawód fizjoterapeuty jako jeden z niewielu w Polsce dotychczas nie posiadał sprofilowanego programu ochrony zawodowej. Do tej pory fizjoterapeuci ubezpieczali się od odpowiedzialności cywilnej w ramach zbiorowego ubezpieczenia zawodów medycznych. Nie uwzględniało ono jednak wielu aspektów związanych z wykonywaniem zawodu fizjoterapeuty.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska i PZU precyzyjnie został określony zakres ochrony ubezpieczenia OC. Obejmuje on czynności wykonywane przez fizjoterapeutów oraz świadczenia oferowane przez placówki fizjoterapeutyczne zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Procedur Medycznych ICD-9-CM. Tak zdefiniowany zakres daje pewność, że niezależnie od zmian w klasyfikacji, ubezpieczony zawsze jest objęty ochroną.

Dedykowany program ochrony

Szkodowość w tym zawodzie to rzecz bardzo realna. Bezpośredni, codzienny kontakt z pacjentem wiąże się, z wysokim ryzykiem powstania szkody. Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość pacjentów i chęć dochodzenia roszczeń przed sądem warto, oprócz ubezpieczeń obowiązkowych rozważyć wykupienie dobrowolnej polisy, rozszerzającej ochronę ponad obowiązkowe OC.

W programie dostępne są cztery odrębne ubezpieczenia:

Kogo ubezpieczamy?

Indywidualnie ubezpieczyć może się tylko osoba posiadająca kierunkowe wykształcenie fizjoterapeutyczne. Posiadanie ubezpieczenia jest więc także potwierdzeniem jakości świadczonych usług, co jest istotne wobec obecności na rynku ofert różnych masażystów i kręgarzy. Dla klienta jest więc jasną informacją, że jest pod opieką profesjonalisty, a jego interesy sa zabezpieczone.

Zaletą ubezpieczenia jest nie tylko szeroki zakres oparty na międzynarodowych wytycznych, ale także atrakcyjna cena. Członkowie SFP mogą liczyć na specjalną zniżkę, a dodatkowy rabat przewidziano dla osób posiadających Certyfikat Dobra Praktyka Terapeutyczna. Roczna składka obowiązkowego ubezpieczenia OC  zaczyna się już od 93 zł.

Co ważne wszystkie ubezpieczenia można kupić przez internet, za pośrednictwem systemu transakcyjnego iExpert.pl. Procedura złożenia wniosku jest uproszczona i trwa zaledwie klika minut. Po wystawieniu polisy iExpert.pl wysyła ją pocztą na wskazany we wniosku adres lub wskazany adres e-mail.

W razie pytań w każdej chwili można skorzystać z porady dedykowanego konsultanta pod numerem 22 646 42 42.