Doradcy podatkowi najczęściej wykonują swój zawód w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Szczególnie dla nich sytuacja, w której nie mogą wykonywać swoich obowiązków to poważny problem. Dla kancelarii, zwłaszcza niewielkiej, przerwa w pracy może być przyczyną długofalowych kłopotów.

Dlatego warto zabezpieczyć się finansowo na takie sytuacje i zapewnić sobie wypłatę odszkodowania nawet za każdy dzień nieobecności w pracy. To nie tylko środki, które umożliwią pokrycie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem firmy, ale także dodatkowe wsparcie w razie kosztownej rehabilitacji.

Jak działa ubezpieczenie utraty dochodu?

Ubezpieczenie utraty dochodu w PZU gwarantuje ochronę na wypadek zdarzeń losowych, które uniemożliwiają doradcy podatkowemu wykonywanie zawodu.
Świadczenia wypłacane są w dwóch przypadkach:

  • niezdolności do pracy na skutek wypadku, doznanego także podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka,
  • niezdolności do pracy z powodu choroby.

Odszkodowanie zostanie wypłacone nawet przez rok, także wtedy, gdy uraz będzie niewielki, ale uniemożliwi wykonywanie zawodu. Trudno bowiem doradcy pracować nad dokumentacją lub przy komputerze np. ze złamaną ręką.

Jasne i czytelne warunki

Oferta PZU wyróżnia się na rynku przystępnością i jasnym zasadami. Polisa jest skonstruowana w prosty i przejrzysty sposób, bez ukrytych warunków wyłączających odpowiedzialność ubezpieczyciela. Wystarczy wybrać sumę ubezpieczenia oraz wariant, w którym ma ono zostać wypłacone.

Suma ubezpieczenia dostępna jest w trzech opcjach:

  • 60 tys. zł
  • 120 tys. zł
  • 180 tys. zł

Wybierając najwyższą sumę, doradca otrzyma 537 zł rekompensaty, za każdy dzień nieobecności w pracy.

Warianty wypłacenia odszkodowania są dwa:

  • towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci świadczenia od pierwszego dnia niezdolności do pracy,
  • świadczenie zostanie wypłacone od 31 dnia niezdolności do pracy.

Co najważniejsze składki są na bardzo rozsądnym poziomie, co sprawia, że nawet małe kancelarie podatkowe mogą skorzystać z oferty nie ponosząc wysokich kosztów. Roczny koszt polisy zaczyna się już od 226 zł. 

Przystąpić do ubezpieczenia można bez długotrwałych formalności. PZU nie wymaga wypełniania ankiety medycznej oraz nie stosuje karencji. Jeśli więc, nawet dzień po zawarciu polisy zdarzy się choroba lub wypadek, ubezpieczyciel nie uchyli się od wypłaty odszkodowania. Zwykle w podobnych polisach ubezpieczyciele stosują okresy karencji np. na konkretne schorzenia. W ofercie PZU  jedynym warunkiem jest poświadczenie niezdolności do pracy, trwającym nie krócej niż 30 dni, zwolnieniem lekarskim.

Polisa w kilka minut

Oferta ubezpieczenia utraty dochodu doradcy podatkowego w PZU jest dostępna tylko za pośrednictwem firmy iExpert. Polisę można zawrzeć przez internet. Wystarczy wybrać wariant, obliczyć składkę, wypełnić wniosek oraz dokonać płatności online (płatność można rozłożyć nawet na 12 rat). Polisa wysyłana jest na podany adres email.

 

Sprawdź ofertę »

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz

Małgorzata Tomala
Kom: 502 913 621