Zamknij

Zamów rozmowę
Zapytaj o produkt


Imię i nazwisko

Adres email

Telefon *

Wiadomość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zamów rozmowę

Informujemy KNF o zawartej polisie OC biur płatniczych

By skrócić czas dostarczenia polisy do KNF i zminimalizować ryzyko otrzymania mandatu przez biuro płatnicze iExpert.pl jako jedyny na rynku wprowadził ułatwienie dla ubezpieczających się podmiotów.

Każde biuro usług płatniczych może zobowiązać iExpert.pl do przekazania oryginału polisy obowiązkowej OC do KNF już na etapie złożenia wniosku.

Jest możliwe dzięki systemowi za pośrednictwem którego składany jest wniosek o polisę. Po obliczeniu składki, wybraniu płatności składki pojawi się możliwość przekazania upoważnienia iExpert.pl – jest to ostatnie z okienek, które zatytułowane jest „Upoważnienie do zgłoszenia w KNF zawarcia umowy ubezpieczenia upoważnienie dla iExpert.pl”.

 

Jak wygląda to technicznie?

Każde biuro, które zdecyduje się na takie rozwiązanie przekazuje iExpert.pl upoważnienie do zgłoszenia w KNF zawarcia umowy ubezpieczenia. Polisa drukowana jest wówczas w dwóch egzemplarzach. Polisa jest przekazywany do KNF, druga z pieczątką wpływu z biura podawczego KNF wysyłana jest pocztą do klienta jako dowód potwierdzający spełnienie obowiązku ustawowego.

 

Korzyści dla biura płatniczego

Przekazanie polisy do KNF zminimalizuje ryzyko nałożenia mandatu na biura usług płatniczych. A przyznawane kary są niemałe – za jeden dzień spóźnienia KNF może nałożyć nawet 500 zł mandatem. Maksymalna kara określona w ustawie to aż 100 tys. zł zł – art. 125, Ust. 7 ustawy o usługach płatniczych.

Przypominamy, że średni mandat nałożony na biura usług płatniczych w 2015 roku wyniósł prawie 900 zł Czytaj dalej >>

Przypominamy: Zgodnie z ustawą o usługach płatniczych, biura płatnicze mają względem Komisji Nadzoru Finansowego określone obowiązki. Jednym z nich jest złożenie dokumentów potwierdzających zawarcie pierwszej oraz każdej kolejnej umowy gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia najpóźniej w terminie 7 dni od jej zawarcia (Art. 125 Ust. 6 ustawy o usługach płatniczych).

 

23.03.2016 godz. 09:37
Komentarze: 0

Dodaj komentarz