Rachunek za cieknącą wodę

Pośrednik nieruchomości podczas oprowadzania po domu (w tym czasie niezamieszkałego) demonstrował potencjalnym kupcom jak szybko napełnia się spłuczka w toalecie. Po wyjściu z domu nikt nie pojawił się przez miesiąc, gdyż nie było innych zainteresowanych tą nieruchomością. Okazało się, że spłuczka się zacięła podczas demonstracji czego nie zauważył pośrednik i w konsekwencji woda lała się przez miesiąc.

Nadpłata w rachunku za wodę w wysokości 2 tys. zł została pokryta z polisy OC pośrednika nieruchomości.

Koszt zniszczonej podłogi

Pośrednik pokazywał nieruchomość klientce, która przyjechała z zagranicy i szukała domu do wynajęcia we Wrocławiu. Dom był świeżo po remoncie podłogi. Pośrednik świadomy tego sprawdził wcześniej jej stan i po stwierdzeniu, że lakier wysechł, zaprowadził klientów w głąb pomieszczeń. Niestety okazało się, że zostawili ślady, ponieważ wbrew pobieżnemu oglądowi lakier nie wysechł do końca. Koniczne było ponowne lakierowanie podłogi co zostało wycenione na 2,5 tys. zł.

Cała suma została wypłacona właścicielowi mieszkania przez towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy OC pośrednika.

Uszkodzony stół

W trakcie prezentacji mieszkania klient poprosił pośrednika, aby zademonstrował mechanizm rozkładania stołu w jadalni. Niestety w trakcie pokazu ukruszony został blat stołu, co wiązało się z koniecznością jego wymiany. Koszt wymiany został wyceniony na 1500 zł.

Całość szkody została pokryta z polisy OC pośrednika nieruchomości.

Obowiązek ma sens

Wykupienie zawodowego OC przede wszystkim zapewnia większą wiarygodność w oczach klientów i zwiększa ich zaufanie do pośrednika nieruchomości. Ubezpieczenia chroni także przedsiębiorcę, ponieważ w razie szkody musi pokryć straty wyrządzone klientowi, jeśli nie ma obowiązkowej polisy, wtedy musi to zrobić z własnego majątku.

Warto także pamiętać, że na pośrednika nieposiadającego ważnej polisy OC, Inspekcja Handlowa może nałożyć karę w wysokości od dwu do pięciokrotności średnich miesięcznych wynagrodzeń ustalonych przez Główny Urząd Statystyczny. Co roku wysokość przeciętnego wynagrodzenia jest wyższa, zatem kary również rosną proporcjonalnie.

Ubezpieczenie można kupić szybko i wygodnie przez internet tu można obliczyć składkę >

W razie pytań nasz doradca chętnie udzieli informacji:

Sylwester Wyrostek – 798 801 713