Zamknij

Zamów rozmowę
Zapytaj o produkt


Imię i nazwisko

Adres email

Telefon *

Wiadomość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zamów rozmowę

iExpert ubezpieczy pracowników PLL LOT

PZU i LOT Crew we współpracy z iExpert przygotowały dedykowane ubezpieczenie dla pilotów i personelu pokładowego. iExpert jest odpowiedzialny za obsługę programu dla narodowego przewoźnika Polskich Linii Lotniczych LOT.

Ubezpieczenie pilotów i personelu pokładowego

Ubezpieczenie zostało przygotowane z myślą o bezpieczeństwie pracowników LOT zatrudnionych na kontraktach i prowadzących własną działalność gospodarczą.

Naszym celem było stworzenie rozwiązania, które w razie choroby lub wypadku skutkujących absencją w pracy, umożliwi pilotom i członkom załóg pokładowych zachowanie stabilnej sytuacji finansowej oraz szybki powrót do aktywności zawodowej.

Co jeśli nie ZUS?

To właśnie wypadki losowe mogą być przyczyną przerwy w pracy i w efekcie skutkować utratą dochodów. W grupie podwyższonego ryzyka są osoby wykonujące wolne zawody, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i pracujące na kontraktach.

Ponieważ każdy ma obowiązek opłacenia ZUS, to większość osób płaci, ale jak pokazuje praktyka zwykle są to składki minimalne tyle ile wymagają przepisy prawa. To oznacza, że w razie przymusowej przerwy w pracy nie mogą liczyć, że świadczenia wypłacone przez ZUS pokryją straty finansowe wynikające z absencji.

Dedykowana ochrona dla LOT

Dlatego PZU przygotowało dedykowane ubezpieczenie dla członków załóg LOT – pilotów i personelu pokładowego. Polisa umożliwia uzupełnianie ubytków w portfelu i zachowanie stabilności finansowej.

Wypłata świadczeń w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku uwzględnienia procentowego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto ubezpieczenie zapewnia świadczenie na wypadek śmierci, także na skutek wypadku w pracy, w tym w wyniku wypadku komunikacyjnego. Dodatkowo ubezpieczyciel zapewnił liczne dodatkowe świadczenia jak zasiłek za pobyt w szpitalu, zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie za leczenie uciążliwe i dodatkowo szeroki pakiet usług assistance.

Niezwykle istotną częścią ochrony jest zasiłek dzienny wypłacany już po 7. dniach nieobecności w pracy. Dziennie można otrzymać rekompensatę nawet do 250 zł. Zasiłek wypłacany jest maksymalnie przez 6 miesięcy.

Piloci i personel mogą wybierać odpowiednio z dwóch pakietów różniących się sumami ubezpieczenia. Warto też wspomnieć, że z ubezpieczenia może skorzystać każdy, także etatowy pracownik LOT.

Wszystkie formalności związane z zawarciem ubezpieczenia można załatwić w wygodny sposób drogą online. Dla wszystkich osób, które chciałyby spytać o szczegóły, w siedzibie PLL LOT zostanie uruchomiony punkt informacyjny.

Szczegółowe informacje na stronie produktu >

24.04.2017 godz. 15:20