Dzięki ofercie, zarówno amatorzy, turyści, jak i zawodnicy otrzymają pełen zakres pomocy, zapewniany przez polską firmę ubezpieczeniową i obsługiwany w języku polskim. Poza wersją indywidualną istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia dla rodziny (do 5 osób). Sprzedaż i pełną obsługę polisową prowadzi iExpert.pl

Produkt został opracowany przez PZU wspólnie z PZA na potrzeby członków klubów zrzeszonych w Związku, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone, uprawiające:

– wspinaczkę skalną,
– wspinaczkę wysokogórską,
– alpinizm jaskiniowy,
– narciarze trasowi i wysokogórscy,
– osoby uprawiające zjazdy ekstremalne, freestyle, freeride, skoki i ewolucje,
– narciarze i snowboardziści jeżdżący również poza oznakowanymi trasami.
– turyści górscy,
– osoby uprawiające trekking.

Skierowany jest także do osób uprawiających: airboarding, snake gliss, snowkite, snowtrikke, snowblades, supershorties, boardercross, snowscooting czy icesurfing, kolarstwo górskie i downhill.

Ubezpieczenie „Bezpieczny powrót” cechują wysokie sumy ubezpieczenia i brak limitu kosztów transportu do Polski:

  • 100 000 zł dla akcji ratunkowej (w tym akcji z użyciem helikoptera),
  • 250 000 zł dla kosztów leczenia z limitem dla kosztów ambulatoryjnych 2000 EUR, (nie ma konieczności używania dodatkowo Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego),
  • 500 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie (np. gdy ubezpieczony na trasie wpadnie na innego zawodnika),
  • 100 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody w mieniu (np. uszkodzenie roweru innego zawodnika, uszkodzenie sprzętu drugiego uczestnika wyprawy),
  • 20 000 zł dla pomocy prawnej,
  • 2 000 zł dla ubezpieczenia bagażu.

Ochrona ubezpieczeniowa działa także na terytorium Polski od momentu rozpoczęcia podróży. Dodatkowo można poszerzyć ubezpieczenie, np. o koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, ryzyka wynikającego z aktów terroryzmu, działań wojennych lub stanu wyjątkowego. Istnieje też możliwość przedłużenia ochrony nawet do 16 tygodni.

– PZU od wielu lat wspiera m.in. TOPR i GOPR oraz angażuje się w inicjatywy propagujące bezpieczeństwo w górach – podkreśla Katarzyna Bem, dyrektor biura zarządzania produktami w PZU SA. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy na czym polega specyfika zarówno produktów turystycznych, jak i sportowych. Mamy również niezbędną wiedzę, doświadczenie i skalę działania do zapewnienia najwyższej jakości obsługi ubezpieczeń nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki współpracy z PZA udało nam się stworzyć produkt dostosowany do potrzeb „ludzi gór” w Polsce, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Zarówno cena, jak i zakres ubezpieczenia powoduje, że jest to najbardziej konkurencyjna oferta na rynku.

– Cieszę się, że wreszcie w Polsce mamy ubezpieczenie, które zapewnia nam komfort podczas działalności w górach – zaznacza Janusz Onyszkiewicz, himalaista, taternik jaskiniowy, prezes Polskiego Związku Alpinizmu.

– Istotną zaletą ubezpieczenia jest szybka ścieżka zawarcia polisy. Cały proces odbywa się przez internet, więc można to zrobić w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby zostać objętym ochroną ubezpieczenia. Ubezpieczony natychmiast otrzyma elektroniczne potwierdzenie zawarcia polisy – podkreśla Mirosław Bubnowski prezes zarządu iExpert.pl – firmy odpowiedzialnej za obsługę polisową ubezpieczenia.

Sekretarz generalny PZA, Marek Wierzbowski, wspinacz, taternik jaskiniowy, narciarz wysokogórski, instruktor taternictwa jaskiniowego i wspinaczki skalnej PZA, instruktor wspinaczki sportowej dodaje: – Uprawiamy sporty górskie całą rodziną, w Polsce i za granicą. W góry jeździmy rekreacyjnie, ale także na wyprawy i jako zawodnicy, w zawodach narciarskich startuje dwójka moich małych dzieci. Dobre ubezpieczenie to dla nas podstawa. Do tej pory wykupywaliśmy polisę w zagranicznej organizacji, brakowało nam tego w Polsce.

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia można znaleźć na stronie www.sport.iexpert.pl oraz na stronie www.pza.org.pl.