Od niedawna jest inne rozwiązanie, które zapewnia wypłatę świadczenia za każdy dzień niezdolności do pracy, niezależnie od stopnia zaawansowania czy przebiegu choroby. Ubezpieczenie od utraty dochodu chroni Twój dochód w razie czasowej i trwałej niezdolności do pracy.

Ubezpieczenie utraty dochodu

Co jest najważniejsze w ubezpieczeniu utraty dochodu i co sprawia, że to korzystny sposób na zabezpieczenie się przed utratą środków do życia?

  • Wypłata świadczenia w przypadku niezdolności do pracy, trwającej minimum 30 dni, spowodowanej wypadkiem lub chorobą. Niezależnie od tego, jaki stopień zaawansowania choroby czy rozległość urazu. Działa zarówno w przypadku poważnych zachorowań – nowotworów, udarów, jak i urazów czy kontuzji, które są przyczyną zwolnienia.

 

  • Samodzielny wybór wariantu wypłaty i sumy ubezpieczenia. Niezależnie od poziomu dochodu i wieku (górną granicą jest 65 rok życia) – wypłata od 1 lub 31 dnia zwolnienia, trzy sumy ubezpieczenia: 60 tys., 120 tys. lub 180 tys. zł. Możesz otrzymać nawet 537 zł dziennie. Sprawdź wysokość wypłaty »

 

  • Brak ankiety medycznej i karencji (czyli odszkodowanie zostanie wypłacone nawet jeśli do choroby lub wypadku dojdzie nawet dzień po zawarciu polisy). Przystąpienie do ubezpieczenia nie wymaga badań ani wypełniania ankiety medycznej – należy tylko pamiętać, że ochrona nie obejmuje chorób powstałych, zdiagnozowanych i leczonych w ciągu 6 miesięcy przed zawarciem polisy.

 

  • Stała składka roczna, którą można rozbić na raty. Po roku można przedłużyć polisę na tych samych warunkach – składka nie wzrasta wraz z wiekiem ubezpieczonego jak w przypadku klasycznych polis na życie.

 

Ubezpieczenie ma proste i przejrzyste warunki. Wniosek złożysz szybko i wygodnie online, a ochrona działa już od następnego dnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wybierz swój zawód i sprawdź ofertę:

Adwokat
Architekt
Biuro rachunkowe
Doradca podatkowy
Fizjoterapeuta (dostępny tylko jeden wariant i suma ubezpieczenia)
Inżynier budownictwa
Lekarz / lekarz dentysta – dostępne także w pakiecie
Lekarz weterynarii
Pielęgniarka / położna
Pośrednik nieruchomości
Psycholog / psychoterapeuta
Radca prawny
Rzeczoznawca majątkowy
Zarządca nieruchomości

 

Masz pytania? Zadzwoń

22 646 42 42

 

*Raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń „Mapa ryzyka Polaków. Jak ubezpieczyciele odpowiadają na potrzeby społeczeństwa?”