Dla mediów

About Redaktor

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Redaktor has created 105 blog entries.
26 czerwca 2015
Dla mediów
iExpert.pl jednym ze sponsorów Janusza Gołębia
Jednym ze sponsorów wyprawy Janusza Gołębia, wpierw na McKinley'a, a teraz na Annapurnę IV jest iExpert.pl - zapewniliśmy wspinaczowi ubezpieczenie "Bezpieczny powrót", które obowiązuje do 7 600 m n.p.m.
Czytaj więcej »
Redaktor
11 czerwca 2015
Warto wiedzieć
Odszkodowanie z OC notariusza. Powodem niedbalstwo
Błąd notariusza doprowadził do straty mieszkania przez małżeństwo ze Szczecinka. Ale dopiero sąd drugiej instancji orzekł, że notariusz popełniła błąd i nakazał wypłatę odszkodowania.
Czytaj więcej »
Redaktor
2 czerwca 2015
Warto wiedzieć
KNF chce obniżyć biurom płatniczym opłaty za nadzór
Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie biurom usług płatniczych opłat za nadzór. Projekt rozporządzenia zakłada, ze średnia opłata na rzecz KNF spadnie z ponad 1000 zł rocznie do ok. 150 zł. Zmiany mają redukować barierę finansową w prowadzeniu tego typu działalności, a w efekcie zapobiec zamykaniu biur usług płatniczych.
Czytaj więcej »
Redaktor
1 czerwca 2015
Dla mediów
iExpert.pl rozpoczyna budowę partnerskiej sieci pośredników ubezpieczeniowych
iExpert.pl, największa multiagencja wyspecjalizowana w sprzedaży ubezpieczeń zawodowych, rozpoczęła budowę partnerskiej sieci pośredników ubezpieczeniowych. Dotychczas firma zawierała polisy wyłącznie przez internet i telefon. Teraz zarząd spółki zdecydował o tworzeniu sieci współpracowników, sprzedających w tradycyjnym modelu bezpośredniego kontaktu z klientem.
Czytaj więcej »
Redaktor
26 maja 2015
Warto wiedzieć
Rezydent odpowiada za błąd medyczny?
Rezydenci przy wsparciu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy domagają się, by praca na dyżurach była realizowana w ramach umowy o pracę, a nie jak obecnie na umowach cywilnoprawnych. Jako lekarze niesamodzielni w świetle prawa nie chcą ponosić odpowiedzialności za błąd medyczny. 
Czytaj więcej »
Redaktor
20 maja 2015
Warto wiedzieć
OC prawników na wysokie sumy
Kancelarie prawne ubezpieczają się na wyższe sumy, to wniosek płynący z rankingu Kancelarii Prawnych „Rzeczpospolitej" przygotowany na podstawie ankiet. Dziennik wskazuje na dwie przyczyny: firmy prywatne, jak i instytucje ogłaszające przetargi wymagają ubezpieczeń z wysoką sumą gwarancyjną, a klienci częściej domagają się odszkodowań za błędy zawodowe.
Czytaj więcej »
Redaktor
19 maja 2015
Aktualności
iExpert.pl współpracuje
z Centrum Informacji Księgowej
iExpert.pl rozpoczęło współpracę z Centrum Informacji Księgowej, dzięki temu klienci każdego z podmiotów otrzymają zniżki i możliwość korzystania z oferty iExpert.pl i CIK na preferencyjnych warunkach.
Czytaj więcej »
Redaktor
30 kwietnia 2015
Warto wiedzieć
Aplikanci zasilą szeregi palestry
Prawie 1800 kandydatów na adwokatów dołączy do palestry, dzięki uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie adwokackim. Tegoroczny wynik jest porównywalny do poprzedniego – zdawalność wyniosła 81%, z 2367 kandydatów na adwokatów egzamin zdało 1769 osób. Najwyższą, niemal stuprocentową skutecznością wykazali się zadający egzamin w Rzeszowie, gdzie sukcesem nie może się pochwalić tylko dwóch na 106 absolwentów prawa.
Czytaj więcej »
Redaktor
29 kwietnia 2015
Warto wiedzieć
KNF nałożyła kary za brak ubezpieczenia OC Biur Usług Płatniczych
Wczoraj KNF jednogłośną decyzją nałożyła na 16 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych. Powodem jest naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych.
Czytaj więcej »
Redaktor
13 kwietnia 2015
Warto wiedzieć
Biura rachunkowe bez VAT i kasy
Dwa korzystne dla biur rachunkowych rozstrzygnięcia przyniosła interpretacja ogólna Ministra Finansów. Biura rachunkowe zajmujące się tylko prowadzeniem ksiąg i wypełnianiem deklaracji mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT. Dodatkowo biura rachunkowe mogą nie mieć kasy fiskalnej, jeśli sporadycznie wypełniają podatnikom zeznanie za 2014 r.
Czytaj więcej »
Redaktor