Warto wiedzieć

About Redaktor

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Redaktor has created 105 blog entries.
13 października 2015
Warto wiedzieć
Resort ocenia deregulację pozytywnie
Raport przygotowany przez resort sprawiedliwości zakłada, że deregulacja przyniosła pozytywne skutki na rynku pracy. Innego zdania są zderegulowane branże, które wyliczają ujemne skutki tzw. uwalniania zawodów.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 października 2015
Warto wiedzieć
Ugoda lekarz – pacjent nie zawsze wiąże ubezpieczyciela
Coraz powszechniejszym sposobem rozstrzygania sporu między pacjentem a lekarzem jest zawarcie ugody. Sprzyja temu rosnąca liczba roszczeń, medialność tego typu spraw i długotrwała procedura dochodzenia odszkodowania. Jednak zawarcie ugody i uznanie szkody przez lekarza nie jest jednoznaczne z wypłatą odszkodowania z polisy OC lekarza.
Czytaj więcej »
Redaktor
2 października 2015
Aktualności
Kolejny program stworzony we współpracy z PZA
Ubezpieczenie OC i NNW instruktorów i trenerów to kolejny po Bezpiecznym Powrocie, produkt ubezpieczeniowy stworzony we współpracy Polskiego Związku Alpinizmu, PZU i iExpert.pl. Jest to pierwsze roczne ubezpieczenie instruktorów z możliwością ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Czytaj więcej »
Redaktor
29 września 2015
Warto wiedzieć
Kadry i płace poza obowiązkowym OC biura
Samo spełnienie obowiązku ubezpieczenia jest niewystarczające, jeśli biuro rachunkowe prowadzi obsługę kadrowo-płacową. Wynika to z faktu, że obowiązkowa OC polisa nie obejmuje prowadzenia dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy. W przypadku wystąpienia roszczenia biuro rachunkowe odpowiada własnym majątkiem.
Czytaj więcej »
Redaktor
24 września 2015
Warto wiedzieć
Asysta Prawna i NNW - narzędzia wsparcia architekta
Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej dla architektów IARP to nie tylko ochrona od odpowiedzialności cywilnej. Izba Architektów RP od pewnego czasu stara się rozbudowywać zakres ochrony swoich członków ponad elementy wymagane prawem. Obecnie w ramach składki za obowiązkowe OC, dodatkowo dostępne są usługa Asysty Prawnej oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Narzędzia te mają wspierać architektów w codziennej pracy, przypominamy więc o możliwościach, jakie stwarzają.
Czytaj więcej »
Redaktor
10 września 2015
Warto wiedzieć
Rekompensata utraty dochodu
Zawód lekarza to coraz częściej praca na kontrakcie, umowie zlecenie lub własny gabinet lekarski. Wypadek lub choroba, która niesie za sobą czasową lub całkowitą niezdolność do pracy, może skutkować tym, że lekarz nawet przez dłuższy czas pozbawiony jest dochodu.
Czytaj więcej »
Redaktor
31 sierpnia 2015
Warto wiedzieć
Trzecia transza deregulacji podpisana
Prezydent podpisał trzecią - najbardziej obszerną transzę deregulacji, obejmującą sto zawodów. Dostęp do nich zostanie rozszerzony dzięki likwidacji części wymogów, jakie musi spełnić kandydat.
Czytaj więcej »
Redaktor
13 sierpnia 2015
Warto wiedzieć
Oczekiwania adwokatów w ankiecie NRA
Samorząd adwokacki przeprowadził ankietę, z której wynika, że adwokaci chcieliby mieć możliwość wykonywania zawodu w oparciu o umowę o pracę oraz w formie spółek kapitałowych. Wyniki ankiety komentuje Jerzy Glanc Wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.
Czytaj więcej »
Redaktor
21 lipca 2015
Warto wiedzieć
Księgowi rok po deregulacji
Deregulacja, czyli pakiet ustaw który otworzył drogę do kilkudziesięciu profesji, objął także zawód księgowego. Od wejścia w życie ustawy minął prawie rok, a eksperci są zgodni: zmiany, które dotknęły biura rachunkowe nie popsuły rynku. Obawiały się tego nie tylko same środowisko księgowych, ale także przedsiębiorcy i  środowiska akademickie.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 lipca 2015
Warto wiedzieć
KNF nakłada kolejne kary finansowe na BUP
Komisja Nadzoru Finansowego ponownie nałożyła kary finansowe na biura płatnicze. Tym razem ukarano aż na 25 biur usług płatniczych. Sankcje dotyczą naruszenia ustawowych, w tym m.in. niezłożenia w terminie dokumentów potwierdzających zawarcie ubezpieczenia OC biur płatniczych. Maksymalna kara finansowa jest wyższa niż poprzednio - jeden z podmiotów ukarano karą w wysokości 1 tys. zł.
Czytaj więcej »
Redaktor