Ubezpieczenia zdrowotne - porady
23 stycznia 2024
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Pakiety medyczne ułatwiają zarządzanie własnym zdrowiem
Już niemal 4,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne - wynika z danych PIU. To wzrost o prawie 15 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. Mimo podwyżek rośnie na pakiety chętniej decydują się osoby prywatne, które dopatrują się oszczędności w posiadaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Z pakietów medycznych nie rezygnują także firmy, które nie tylko walczą o pracownika, ale także starają się redukować absencje w pracy i prezenteizmem, czyli mniejszą wydajność pracowników podczas zachorowań.
Czytaj więcej »
Anita Trochimiuk
18 lipca 2017
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Rejestracja online - kolejne udogodnienie dla korzystających z pakietów Tu Zdrowie w iExpert!
Klienci TU Zdrowie mogą korzystać z e-rejestracji aż w 31 miastach! Zapisy i obsługę świadczeń online wprowadziło ponad 70 placówek. Za pośrednictwem Portalu Ubezpieczonego posiadający ubezpieczenie w TU Zdrowie mogą zapisywać się na wizyty i odwoływać je oraz sprawdzać informacje na temat poprzednich konsultacji. 
Czytaj więcej »
Kamila Pokoj
5 kwietnia 2017
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Polisa zdrowotna coraz popularniejsza
Liczba Polaków posiadających prywatną polisę zdrowotną zwiększyła się w stosunku do roku ubiegłego aż o jedną trzecią. Tak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz badań fundacji Watch Health Care. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie prywatnymi pakietami medycznymi będzie utrzymywało się na wysokim poziomie również w tym roku.
Czytaj więcej »
Redaktor
10 września 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
7 zasad jak wybrać pakiet medyczny
Prywatne pakiety zdrowotne gwarantujące dostęp do prywatnej opieki medycznej są coraz popularniejszym sposobem zapewnienia sobie dostępu do specjalistów i badań diagnostycznych bez kolejek.  Poznaj 7 prostych zasad jak wybrać odpowiedni pakiet i na jakie kryteria zwrócić uwagę, by właściwie dopasować ochrony do swoich potrzeb. A wybór spośród kilkudziesięciu ofert dostępnych na rynku nie jest łatwe.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski
7 marca 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Pakiet zdrowotny dla pracowników – czy to się opłaca?
Chcąc przyciągnąć lepszych specjalistów, pracodawcy oferują kandydatom już nie tylko atrakcyjne płace, ale również szeroki pakiet świadczeń pozapłacowych. Jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników elementów takiego wynagrodzenia jest pakiet zdrowotny, umożliwiający dostęp do prywatnej opieki medycznej. Poprawa wizerunku firmy to nie jedyne korzyści, jakie może przynieść zapewnienie zespołowi pracowników dodatkowej opieki medycznej.
Czytaj więcej »
Redaktor
3 lutego 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Medycyna pracy w pakiecie?
Medycyna pracy jest obowiązkiem pracodawcy. Alternatywą dla tradycyjnej umowy z lecznicą może okazać się pakiet medyczny dla pracowników poszerzony o medycynę pracy, dający o wiele większe możliwości zarówno dla samego pracodawcy, jak i jego podwładnych.
Czytaj więcej »
Redaktor
17 grudnia 2015
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Zasady zwrotu składki w Lubelskiej Izbie Lekarskiej
Zwrot części składki z tytułu ubezpieczenia OC lekarzy w 2016 roku Okręgowa Rada Lekarska podjęła uchwały o dofinansowaniu przez Lubelską Izbę Lekarską swoim członkom ubezpieczeń o.c. na rok 2016 poprzez zwrot części składki z tytułu ubezpieczenia.
Czytaj więcej »
Mariusz Stelmach
10 grudnia 2015
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Polisa zdrowotna czy abonament medyczny oto jest pytanie…
Temperatura za oknem spada gwałtownie więc sezon chorobowy w pełni. Kolejki do lekarza są coraz dłuższe, terminy coraz dalsze. To często motywacja do decyzji o wykupieniu prywatnej opieki lekarskiej. Znużeni sytuacją publicznej służby zdrowia dalibyśmy wszystko żeby być obsłużonym szybko i profesjonalnie. Większość z nas jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, że wybór między abonamentem medycznym a ubezpieczeniem medycznym nie jest taki prosty. Czym więc różnią się te dwa rozwiązania? Pozornie różnice są znikome. W obu przypadkach płacimy za dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w prywatnych placówkach medycznych.
Czytaj więcej »
Adam Kaszubski