Warto wiedzieć

About Redaktor

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Redaktor has created 105 blog entries.
15 marca 2016
Warto wiedzieć
Średnia kara za brak polisy OC biura płatniczego - 855 zł
Biura usług płatniczych nie wywiązują się ze swoich obowiązków względem KNF. Prawie 20 proc. biur nie zawiera polisy OC lub nie przesyła dokumentów do organu nadzorującego. Tak wynika z analizy danych udostępnianych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Średnia kara nałożona na tzw. okienka kasowe w ubiegłym roku wyniosła 855 zł. To zdecydowanie powyżej średniej składki za ubezpieczenie.
Czytaj więcej »
Redaktor
8 marca 2016
Warto wiedzieć
46 tys. zł odszkodowania za źle dobraną polisę
Biura rachunkowe prowadzące kompleksową obsługę firm, powinny mieć świadomość, że jeden błąd może powodować efekt domina. Znane są sprawy, gdzie niewielkie niedopatrzenie skutkowało odszkodowaniami na duże sumy. Jeśli polisa jest dopasowana do faktycznie prowadzonej działalności nie ma podstaw do obaw. Zaspokojenie roszczenia następuje wówczas z polisy, a nie majątku biura rachunkowego.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 marca 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Pakiet zdrowotny dla pracowników – czy to się opłaca?
Chcąc przyciągnąć lepszych specjalistów, pracodawcy oferują kandydatom już nie tylko atrakcyjne płace, ale również szeroki pakiet świadczeń pozapłacowych. Jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników elementów takiego wynagrodzenia jest pakiet zdrowotny, umożliwiający dostęp do prywatnej opieki medycznej. Poprawa wizerunku firmy to nie jedyne korzyści, jakie może przynieść zapewnienie zespołowi pracowników dodatkowej opieki medycznej.
Czytaj więcej »
Redaktor
17 lutego 2016
Warto wiedzieć
Zabezpieczenie przed utratą dochodu
Wykonywanie wolnego zawodu coraz częściej wiąże się z pracą na kontrakcie lub własną działalnością gospodarczą. Wypadek lub choroba architekta, lekarza, prawnika czy przedsiebiorcy może skutkować pozbawieniem dochodu przez dłuższy czas. Można się przed tym chronić, bo na rynku są już dostępne rozwiązania gwarantujące stabilność finansową, nawet gdy sami nie możemy normalnie pracować.
Czytaj więcej »
Redaktor
3 lutego 2016
Ubezpieczenia zdrowotne - porady
Medycyna pracy w pakiecie?
Medycyna pracy jest obowiązkiem pracodawcy. Alternatywą dla tradycyjnej umowy z lecznicą może okazać się pakiet medyczny dla pracowników poszerzony o medycynę pracy, dający o wiele większe możliwości zarówno dla samego pracodawcy, jak i jego podwładnych.
Czytaj więcej »
Redaktor
20 stycznia 2016
Aktualności
iExpert.pl sponsorem Balu Zawodów Zaufania Publicznego
iExpert.pl jest sponsorem Balu Zawodów Zaufania Publicznego – charytatywnej imprezy, podczas której zbierane będą fundusze na wsparcie lekarzy seniorów, będących pod opieką  Fundacji Lekarskiej Pro Seniore.  Bal organizowany jest po raz piaty przez samorząd radców prawnych.
Czytaj więcej »
Redaktor
4 stycznia 2016
Warto wiedzieć
70 tys. zł zadośćuczynienia od ortopedy
Zadośćuczynienie w wysokości 70 tys. zł., rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres dwóch lat - to wyrok za błąd lekarza, który doprowadził młodą kobietę do utraty zdrowia – dziś porusza się na wózku inwalidzkim.
Czytaj więcej »
Redaktor
23 grudnia 2015
Warto wiedzieć
Nowa oferta OC doradcy podatkowego w PZU
Nie zawsze warto chodzić utartymi ścieżkami. Potwierdzeniem tego jest nowa oferta ubezpieczeń zawodowych w PZU skierowana do Doradców Podatkowych. Nowy program, gwarantuje ochronę wszystkim wykonującym czynności doradztwa podatkowego na bardzo konkurencyjnych warunkach i obejmuje cztery produkty.
Czytaj więcej »
Redaktor
25 listopada 2015
Warto wiedzieć
Nowe zasady egzaminu na doradcę podatkowego
Doprecyzowanie zadań komisji egzaminacyjnej oraz sposobu organizowania egzaminu na doradcę podatkowego dla osób, które będą korzystały ze zwolnienia z części pisemnej egzaminu przewiduje rozporządzenie ministra finansów z 29 października br., które weszło w życie 4 dni temu.
Czytaj więcej »
Redaktor
23 października 2015
Warto wiedzieć
Obowiązkowe OC nie obejmuje uproszczonej księgowości
Zakres obowiązkowego OC biura rachunkowego zdefiniowany przez aktualne rozporządzenie MF obejmuje wyłącznie prowadzenie pełnej księgowości. Aby zapewnić ochronę pod kątem wszystkich pozostałych czynności wykonywanych przez biuro, konieczne jest zawarcie ubezpieczenia dobrowolnego. W związku z tym kluczowe jest dopasowanie zakresu takiego ubezpieczenia w odniesieniu do faktycznie prowadzonej działalności księgowej.
Czytaj więcej »
Redaktor