Warto wiedzieć

About Redaktor

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Redaktor has created 105 blog entries.
6 marca 2017
Warto wiedzieć
Sankcje finansowe za brak OC pośrednika i zarządcy nieruchomości
Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC będą nakładane kary finansowe. To jedna ze zmian do projektu ustawy na nowo opisującej zawody pośrednika i zarządcy nieruchomości, które proponuje resort infrastruktury i budownictwa.
Czytaj więcej »
Redaktor
8 stycznia 2017
Warto wiedzieć
Co czwarte biuro z niewłaściwym zakresem polisy OC
Nawet co czwarte biuro rachunkowe ma niewłaściwie zawartą polisę. Scenariusze są zazwyczaj dwa: albo podmiot posiada tylko OC obowiązkowe, a wykonuje także czynności nieobjęte ochroną, jak chociażby kalkulacje wynagrodzeń i składek do ZUS i FP; albo biuro obsługujące swoich klientów jedynie w zakresie KPiR i zeznań podatkowych posiada obligatoryjną polisę OC, która jest aktywna tylko w odniesieniu do prowadzenia ksiąg handlowych, a nie obejmuje ochroną zakresu księgowości uproszczonej.
Czytaj więcej »
Redaktor
12 grudnia 2016
Warto wiedzieć
Porównanie programów ubezpieczeń dla doradców podatkowych
Ochrona ubezpieczenia osób wykonujących zawód doradcy podatkowego kończy się na przełomie roku. Każdy przedstawiciel tej profesji do końca roku zobowiązany jest ustawą do zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC doradcy podatkowego. iExpert.pl i PZU stworzyli dedykowany program ubezpieczeń dla doradców podatkowych. Jest konkurencyjny zarówno pod względem zakresu ochrony jak i wysokości składki ubezpieczenia.
Czytaj więcej »
Redaktor
12 grudnia 2016
Warto wiedzieć
Dyscyplinarka dla adwokata za niepłacenie OC
Zła sytuacja finansowa adwokata może utrudniać terminowe opłacenie składek na rzecz palestry i za obowiązkowe OC adwokata, ale nie usprawiedliwia to zaniechania opłacania składek bez żadnych prób porozumienia się z samorządem adwokackim.
Czytaj więcej »
Redaktor
22 listopada 2016
Warto wiedzieć
Pracownicy pośrednika pod ochroną. Podwykonawcy - już nie
Niektóre czynności pracownicy nieruchomości zlecają swoim asystentom, pracownikom sekretariatu lub młodszym kolegom, których przyuczają do zawodu. Praktyka pokazuje, że większość błędów zawodowych jest pokłosiem niedopatrzenia pracowników.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 listopada 2016
Warto wiedzieć
Polisa kancelarii prawnej
- z roku na rok z wyższą sumą
Rośnie świadomość radców prawnych, że prowadzenie kancelarii prawnej wymaga posiadania osobnego dedykowanego ubezpieczenia OC. Jednak samo zawarcie polisy to nie wszystko, ważny jest także zakres ochrony, w tym także wysokość sumy gwarancyjnej w polisie. Praktyka iExpert.pl, firmy, która zajmuje się obsługą ubezpieczeń dla radców w ramach Umowy Generalnej KIRP - PZU, AXA pokazuje, że kancelarie zwracają coraz większą uwagę na wysokość ochrony.
Czytaj więcej »
Redaktor
27 lipca 2016
Warto wiedzieć
KNF podsumowuje kary nałożone na BUP
Jedno na osiem biur usług płatniczych nie posiada ubezpieczenia OC lub nie informuje Komisji Nadzoru Finansowego o zawartej polisie. iExpert.pl jako jedyny na rynku przejmuje ten obowiązek i dopełnia formalności w imieniu BUP, dzięki czemu eliminuje ryzyko otrzymania mandatu.
Czytaj więcej »
Redaktor
25 lipca 2016
Bez kategorii
Konkurs dla agentów - Lloyd's
Konkurs dla agentów współpracujących z iExpert.pl  na sprzedaż ubezpieczenia utraty dochodu Lloyd's.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 lipca 2016
Bez kategorii
Narzędzia wsparcia sprzedaży dla agentów
Agenci, którzy zdecydują się na współpracę z  iExpert.pl mogą korzystać z okresowych zniżek na składkę za ubezpieczenie utraty dochodu Lloyd's.
Czytaj więcej »
Redaktor
7 lipca 2016
Bez kategorii
Utrata dochodu w Lloyd's
Ubezpieczenie utraty dochodu w Lloyd's zostało dostosowane do zmieniających się oczekiwań klientów i agentów, którzy chcą oferować tego typu polisy. Dzięki temu ubezpieczenie jest bardziej konkurencyjne i odpowiadające osobom, które wykonują wolny zawód lub są przedsiębiorcami.
Czytaj więcej »
Redaktor