Warto wiedzieć

Poznaj porady naszych ekspertów.

16 stycznia 2015
Warto wiedzieć
Zgoda pacjenta nie jest formalnością
Czasami rutynowo traktowana zgoda pacjenta na diagnozowanie, leczenie za pomocą metody stwarzającej podwyższone ryzyko lub zbieg jest wbrew pozorom istotnym elementem dokumentacji medycznej. Zwłaszcza w przypadku spraw cywilnym przeciwko lekarzom, w których pacjenci lub rodziny domagają się wypłaty z OC lekarza.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
19 grudnia 2014
Warto wiedzieć
Ubezpiecz się przed... Świętym Mikołajem!
Ubezpieczenie przed kosmitami i żabami? A może przed szkodami wyrządzonymi przez Świętego Mikołaja? Kto z Was słyszał o takich oryginalnych ubezpieczeniach? Rynek ubezpieczeń ma także swoje bardzo dziwne polisy. Agenci ubezpieczeniowi spotykają się z prośbami ubezpieczenia części ciała (np. Jennifer Lopez ubezpieczyła swoje pośladki). Innym dziwnym ubezpieczeniem może być to na wypadek końca świata.  Przy takich oryginalnych polisach, ubezpieczenie samochodu może się wydawać po prostu nudne;)
Czytaj więcej »
Mariusz Stelmach
15 grudnia 2014
Warto wiedzieć
125 tys. odszkodowania z OC Lekarza
Sprawy o błąd medyczny elektryzują nie tylko opinię publiczną, ale także środowisko lekarskie. Wyrok, który zapadł świadczy o tym, że mimo przedawnienia sprawy karnej wobec lekarza odszkodowanie poszkodowanym się należy. Rodzice 10-letniej Oli, która nie wybudziła się z narkozy po zabiegu dentystycznym, decyzją sądu otrzymają w sumie 125 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
1 grudnia 2014
Warto wiedzieć
Jak dziś ubezpieczyć biuro rachunkowe?
O tym, że minimalna suma gwarancyjna OC dla biur rachunkowych będzie wynosić równowartość 10 tys. euro pisano już wielokrotnie. Mimo że ukazało się rozporządzenie szczegółowo regulujące ubezpieczenie OC biur rachunkowych, to wciąż pojawiają się pytania jak się ubezpieczać.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
28 października 2014
Aktualności
Pierwszy program ubezpieczeń zawodowych dedykowany wszystkim fizjoterapeutom
PZU i iExpert.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska stworzyło pierwszy program ubezpieczeń dedykowany fizjoterapeutom. Teraz blisko 60 tys. osób i placówek świadczących usługi fizjoterapeutyczne otrzyma, stworzony specjalnie z myślą o nich, program wszechstronnej ochrony zawodowej.  
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
24 października 2014
Warto wiedzieć
Jakie praktyki dla przyszłych doradców?
Rozporządzenie Ministra Finansów 30 października zastąpi dotychczasowe przepisy dotyczące praktyk zawodowych. Zmiany przede wszystkim ograniczają wymagany okres praktyk zawodowych i upraszczają procedurę ich zdobywania.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
24 października 2014
Warto wiedzieć
Zbędna operacja - 150 tys. zł z OC lekarza
Sądy określając wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko rekompensatę utraconego zdrowia, ale także cierpienia psychiczne towarzyszące błędom lekarskim. Dlatego też zasądzane zadośćuczynienia za doznane krzywdy są coraz wyższe.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
23 października 2014
Warto wiedzieć
Rzeczoznawcy po deregulacji
Uchwalenie drugiej transzy tzw. ustawy deregulacyjnej wprowadziło istotne zmiany związane z wykonywaniem zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Nowe regulacje, wprowadzone z początkiem roku, to nie tylko obniżone wymogi dotyczące wykształcenia, skrócenie okresu praktyk zawodowych, ale także zmiana definicji obowiązku ubezpieczenia zawodowego rzeczoznawców.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
14 października 2014
Warto wiedzieć
Jedna suma OC dla biura rachunkowego?
Firmy, które usługowo prowadzą księgi muszą, zgodnie z wymogami ustawy, wykupić ubezpieczenie OC od szkód wyrządzonych w związku ze swoją działalnością. Jednak wymagana suma ubezpieczenia przestaje zależeć od zakresu oferowanych czynności przez biuro rachunkowe. Minimalna suma gwarancyjna dla przedsiębiorców prowadzących usługowo księgi rachunkowe będzie wynosić 10 tys. euro - wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
9 października 2014
Warto wiedzieć
We wniosku Polak zdrowy!
Diagnozując nasze społeczeństwo na podstawie wniosków o ubezpieczenie na życie można stwierdzić, że Polacy są zdrowi, w zasadzie nie chorują, a i nałogom ulegają rzadko. Jednak zatajenie prawdy może wiele kosztować – zwykle odmowę wypłaty odszkodowania.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan