Warto wiedzieć

Poznaj porady naszych ekspertów.

11 marca 2015
Warto wiedzieć
Obowiązki BUP względem KNF
­ Każde Biuro Usług Płatniczych, aby zostać wpisanym do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego i funkcjonować zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi zabezpieczyć wykonywane transakcje – poprzez wykupienie gwarancji ubezpieczeniowych lub ubezpieczenia OC biura usług płatniczych. O różnicach między dostępnymi rozwiązaniami pisaliśmy TUTAJ >>
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
27 lutego 2015
Warto wiedzieć
Jakie ubezpieczenie dla Fizjoterapeuty
Zawód fizjoterapeuty jest zawodem medycznym. Zatem o tym, że niesie ze sobą duże ryzyko wystąpienia szkód i potrzebę posiadania ochrony ubezpieczeniowej, nie trzeba przekonywać. Wobec rosnącej świadomości pacjentów o ich prawach i dynamicznie rozwijającemu się rynkowi usług prawnych związanych z dochodzeniem odszkodowań za błędy medyczne, kwestia ubezpieczeń zawodowych nabiera dodatkowych znaczeń.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
17 lutego 2015
Warto wiedzieć
Kompletna ochrona zawodu lekarza
Rośnie liczba roszczeń, orzekanych wyroków o błędy medyczne oraz wysokość zasądzanych kwot odszkodowań i zadośćuczynień na rzecz pacjenta. Wraz z rosnącą świadomością pacjentów, pojawia się coraz więcej firm wspierających poszkodowanych i nakłaniających ich do składania roszczeń. Czy OC lekarza daje wystarczającą ochronę?
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
30 stycznia 2015
Warto wiedzieć
Podrożeje OC komunikacyjne?
Najbliższe miesiące przyniosą kierowcom nawet 50-proc. podwyżki cen obowiązkowych ubezpieczeń OC - przewidują przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych. To dlatego, że nadzór ubezpieczeniowy wprowadził przepisy zabraniające zaniżania wypłacanych odszkodowań.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
23 stycznia 2015
Warto wiedzieć
Rekordowe odszkodowanie za błąd przy porodzie
Śledzącym orzecznictwo w sprawach o błędy medyczne nasuwa się jeden wniosek – zarówno wysuwane roszczenia, a wraz z nimi zasądzane odszkodowania, zadośćuczynienia i renty są coraz wyższe. Zasądzane przez sąd sumy nie zostaną pokryte z obowiązkowej polisy OC lekarza, gdyż na jedno zdarzenie ustawodawca przewidział tylko 75 tys. euro, czyli ułamek zasądzonej sumy. Świadczą o tym nie tylko nagłośniane przez media przypadki, ale także inne zasądzane wyroki.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
19 stycznia 2015
Warto wiedzieć
Zmiany w OC biura rachunkowego na 2015
Dziś, po niemal pół roku od wejście w życie ustawy deregulacyjnej, zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące minimalnej sumy gwarancyjnej OC dla przedsiębiorców usługowo prowadzących księgi.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
16 stycznia 2015
Warto wiedzieć
Zgoda pacjenta nie jest formalnością
Czasami rutynowo traktowana zgoda pacjenta na diagnozowanie, leczenie za pomocą metody stwarzającej podwyższone ryzyko lub zbieg jest wbrew pozorom istotnym elementem dokumentacji medycznej. Zwłaszcza w przypadku spraw cywilnym przeciwko lekarzom, w których pacjenci lub rodziny domagają się wypłaty z OC lekarza.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
19 grudnia 2014
Warto wiedzieć
Ubezpiecz się przed... Świętym Mikołajem!
Ubezpieczenie przed kosmitami i żabami? A może przed szkodami wyrządzonymi przez Świętego Mikołaja? Kto z Was słyszał o takich oryginalnych ubezpieczeniach? Rynek ubezpieczeń ma także swoje bardzo dziwne polisy. Agenci ubezpieczeniowi spotykają się z prośbami ubezpieczenia części ciała (np. Jennifer Lopez ubezpieczyła swoje pośladki). Innym dziwnym ubezpieczeniem może być to na wypadek końca świata.  Przy takich oryginalnych polisach, ubezpieczenie samochodu może się wydawać po prostu nudne;)
Czytaj więcej »
Mariusz Stelmach
15 grudnia 2014
Warto wiedzieć
125 tys. odszkodowania z OC Lekarza
Sprawy o błąd medyczny elektryzują nie tylko opinię publiczną, ale także środowisko lekarskie. Wyrok, który zapadł świadczy o tym, że mimo przedawnienia sprawy karnej wobec lekarza odszkodowanie poszkodowanym się należy. Rodzice 10-letniej Oli, która nie wybudziła się z narkozy po zabiegu dentystycznym, decyzją sądu otrzymają w sumie 125 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan
1 grudnia 2014
Warto wiedzieć
Jak dziś ubezpieczyć biuro rachunkowe?
O tym, że minimalna suma gwarancyjna OC dla biur rachunkowych będzie wynosić równowartość 10 tys. euro pisano już wielokrotnie. Mimo że ukazało się rozporządzenie szczegółowo regulujące ubezpieczenie OC biur rachunkowych, to wciąż pojawiają się pytania jak się ubezpieczać.
Czytaj więcej »
Anita Ciechan